Doğum Lekeleri Nasıl Oluşur ?

Genel anlamda doğum lekelerinin nedeni tam olarak bilinmez. Doğum lekeleri genelde zararsızdırlar. Birçok leke tedavi gerektirmez ve zamanla yok olur. Ciltteki görünüm kötü olduğu için, psikolojik olarak kişiyi etkiler. Bazı lekeler doğumdan sonra yok olmaz. Bu tür lekeler için bazı tedavi yöntemleri vardır. Bu yöntemlerden bir tanesi de doğum leke kremi ürünleridir.

Yaygın olarak bilinen birçok leke türü bulunur. Bu türlerden bazıları, et ben diye adlandırılan leke türleridir. Bu lekelerden bazıları annelerin cildinde, bazıları ise bebeklerin cildinde meydana gelir.

Derideki pigment hücrelerinin aşırı oranlarda büyümesi sonucu oluşurlar. Ancak kesin nedeni bilinmez.

Doğum Leke Kremleri

Piyasada bulunan leke kremleri genel olarak, ciltteki birçok lekenin tedavisinde kullanılır. Piyasada ayrıca doğum leke kremi ürünü adında bir ürün yoktur. Bu kremlerden birçoğu, bitkisel içeriklidir.

diona krem

diona krem

Doğum nedeni ile annelerin cildinde bazı bozukluklar meydana gelir. Bu bozukluklardan bazıları cilt lekesi gibi ciddi bir problem teşkil etmezler. Ancak görünüm açısından anneleri psikolojik olarak etkileyebilirler.

Cilt leke kremleri, doğum sonrasında ciltte oluşan lekeleri azaltmada ve gidermede etkilidirler.

Ancak bu tür ürünleri uygulamadan önce bilinmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu tür ürünler uygulanmadan önce iyice temizlenmek gerekir. Duş sonrasında yapılacak uygulamanın etkisi büyüktür. Yani ürünün uygulanacağı noktanın temiz olması gerekir.

Leke bulunan noktalara el ve avuç içi hareketleri ile masaj yaparak uygulama yapmak gerekir.

Doğum leke kremleri hakkında daha fazla bilgi için; http://www.dionalekekremi.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.