Etkili ve Kalıcı Leke Tedavisi

Ciltte meydana gelen lekeler özellikle kadınlar için sıkıntılı bir durumdur. Bu lekelerin tedavisinde değişik yöntemler kullanılıyor. Öncelikle lekelerin hangi nedenle oluştuğunu tespit etmek gerekir.

Deride leke oluşumunun en önemli nedeni güneş ışınlarıdır. Bunun yanında özellikle hamilelik dönemindeki hormonal değişiklikler de önemli bir nedendir. Doğum kontrol haplarının ve bazı başka ilaçların da deride leke oluşturduğu bilinmektedir.

Leke tedavisi

Leke tedavisi

Yaşlılık lekeleri de güneşe fazla maruz kalanlarda daha çok görülür. Leke tedavisi cilde renk veren melanin maddesinin normal seviyede tutulmasını hedefler.

Leke Tedavisi Yöntemleri

Karbon peeling yönteminde ciltteki melanin hücre sayısı azaltılır Yüzeysel tabaka kaldırılarak deride yenilenme sağlanır. Tedavi bir iki hafta sürebilir. Cilt daha parlak ve canlı görünecektir.

PRP Yönteminde kendi kanınızdan elde edilen serumla leke tedavisi yapılır. Fraksiyonel lazer tedavisinde de hem yüzeysel hem de derinlemesine bir tedavi uygulanır.

https://www.drfulyatezel.com/leke-tedavisi.php sitesinde leke tedavileri detaylı olarak açıklanıyor. Fulya Tezel Kliniğinin modern ortamında uzman ekiplerin eşliğinde deri lekelerinden en iyi şekilde kurtulabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir