Organik Baharatın Konvansiyonel Baharattan Farkı Ne?

Yemeklerin, mezelerin, çorbaların hatta hamur işlerinin lezzet kaynağı olan baharatlar doğru kullanıldığında hazırladığınız her tarifin lezzetini ikiye katlayabiliyor. Eğer tercihinizi organik baharat yönünde kullanırsanız, çok daha leziz tarifler elde edebilirsiniz. Son yıllarda organik gıdaların hayatımızda daha fazla yer etmesiyle birlikte organik gıda – konvansiyonel gıda arasındaki farklar da daha fazla sorgulanmaya başladı.

Organik baharat ile konvansiyonel baharat arasındaki fark nedir? İşte en çok merak edilen sorulardan biri de bu… Öncelikle organik baharat renklendirici içermez. Örneğin organik pul biber alışılagelindiği gibi canlı bir kırmızı renge sahip olmaz Çünkü kırmızı biberin üretiminde ya da pul biber haline getirilmesinde renklendirici kullanılmıyor. Aynı durum diğer baharat çeşitleri için de geçerli oluyor.

Organik baharatların bir diğer farkı da kokusunun ve aromasının daha yoğun olmasıdır. Baharat yapımında kullanılan konvansiyonel gıdaların üretiminde kimyasal maddeler ya da hormon gibi ilaçlar kullanıldığında bu gıdalar hızla olgunlaşır ve toplanır. Ancak organik baharat yapımında kullanılan gıdalar kendi süresinde olgunlaşır ve dışarıdan herhangi bir ilaç ya da hormon müdahalesi olmaz. Bu nedenle aromasından ya da kokusundan bir kayıp söz konusu olmadığından yoğun bir aroma ve koku hissedilir.

baharat

baharat

Organik Baharat Daha Fazla Vitamin ve Mineral İçerir

Organik baharat çeşitleri soğuk hava depolarında bekletilmez. İmal edildikten hemen sonra satışa sunulur. Ambalaj içerisinde uzun süre bekletilmediğinden en taze haliyle sofralarınıza ulaşır. Bu da organik baharatların içerdiği vitamin ve minerallerin çok daha fazla olmasını beraberinde getirir ve tüketimi halinde vücut bu vitamin ve minerallerden daha fazla faydalanabilir.

Sonuç olarak tüm gıda maddelerinde olduğu gibi baharatlarda da tercihinizi mutlaka organik baharat yönünde kullanmanızda fayda var. Eğer güvenilir bir adresten temin etmek isterseniz https://www.dogalavm.com/ adresine tıklayabilirsiniz. Sadece organik ya da doğal olan gıdaları satışa sunan bu adres organik baharat çeşitlerinin tamamını en uygun fiyatlarla temin edebileceğiniz organik mağazalar arasında yer alıyor.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.