21 Günde Yeni Alışkanlıklarınız Olsun!

İnsanlar, her zaman için birbirinden farklı yeni alışkanlıkları edinmek istiyor. Yepyeni alışkanlıklarla beraber zamanlarını geçirmek, farklı alışkanlıklara yönelmek istiyor. Yapılan araştırmalar doğrultusunda alışkanlık edinmek isteyen bireyler, ortalama 21 günlük bir zaman zarfı içerisinde bu alışkanlıklarını edinebilecekleri söyleniyor.

spor

spor

Sadece 21 Günlük Alışma Süreniz Var

Yapılan araştırmalar doğrultusunda insanların beyinde ki bir nöronunun sadece yeniliğe alışkanlığı, bağlantı kurması toplamda 21 günlük bir süreçtir. Hiçbir şekilde ara vermeden 21 gün boyunca aynı olayı gerçekleştirmek, alışkanlık haline getiriyor.

ağız bakımı

ağız bakımı

Bu sayede alışkanlığı her zaman yapmaya başladığınız gibi, zihniniz ve kaslarınız da tekrar etmeye yönelik şekilde çalışıyor. Ağız bakımı ya da yeme alışkanlığı gibi birbirinden farklı alışkanlıklarınızı edinmek adına sizlerde bu şekilde 21 günlük sürede kendinize tanımlama yapabilir ve böylelikle ömür boyu alışkanlığı edinebilirsiniz.

yeme alışkanlığı

yeme alışkanlığı

İnsanların yıllar boyunca değiştirmeyecekleri alışkanlıkları ortalama 21 günde yapabilmeleri kadar farklı güzellikte bir şey yok denilebilir. Beynin bu şekilde algılıyor olması ve alışkanlık edinmek istediğiniz herhangi bir şeyi sadece 21 gün boyunca yapıyor olmanız sonrasında ki günlerde istemeden yapacağınız durum haline geleceğinden emin olabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir