3D Maske Burun Estetiği Nedir?

İnsanların güzelliğe bakış açıları aslında hemen hemen aynıdır. Ruh ve beden sağlığı üzerinde etkili olan güzellik kavramı, estetik alanında yaşanmakta olan teknolojik gelişmeler ile birlikte daha da derin anlamlar kazanmış bir kavramdır. Kusurların ve iyileştirilebilir olan güzellik kavramlarının artık estetik operasyonlar ile düzeltilebilmesi mümkün olabiliyor.

Estetik operasyonlar arasında herhangi bir riski olmayan ve her yıl binlerce kişinin olduğu burun estetiği ameliyatı sayesinde vücudun karakteristik bir parçası olan burundaki birtakım durumlar ortadan kaldırılabiliyor.

Burnun şeklinin düzeltilmesi, sağlık açısından oluşan sorunlar ve yüzdeki güzelliği engelleyebilecek aşırı büyük ya da aşırı küçüklük gibi durumlar bu ameliyat sayesinde gideriliyor.

Günümüzde kullanılan teknolojilerin ilerlemesi ise rinoplasti yani burun estetiği ameliyatlarında da artık farklı yöntemlerin kullanılmasına imkan tanıyor. Ameliyat sonrasında sorun yaşanmaması ve hayal edilen sonuçların eksiksiz bir şekilde ortaya çıkabilmesi için artık farklı yöntemler kullanılıyor.

3d mask rinoplasti, burun estetiği

3d mask rinoplasti, burun estetiği

Türkiye’de ve Dünyada Bir İlk 3D Maske Burun Estetiği

Son yıllarda Türkiye’de ve tüm dünyada bir ilk olarak Op. Dr. Yakup Avşar tarafından karşımıza çıkan 3d maske yöntemi estetik dünyasında yeni bir çağın başlamasına sebep olmuş durumda. 3d teknolojisinde kullanılan 3 boyutlu yazıcılar sayesinde insanların yüzlerinin birebir kopyaları çıkartılıyor.

Ortaya çıkartılan bu insan yüzü kopyaları üzerinde ise estetik ameliyatı öncesinde hastalara kavuşacakları yeni burunları ile ilgili detaylı ve garantili sonuçlar gösteriliyor. Heykeltıraş estetik cerrah olarak anılan Op. Dr. Yakup Avşar, hastaların ameliyat öncesinde yüzlerinin profillerini çıkartarak, bu profiller üzerinde en kusursuz burnu tasarlıyor.

3d maske yöntemi hastalardan çekilen fotoğrafların bilgisayarlara aktarılmasından sonra fotokopi makinesinin yazıcısından çıktı şeklinde maske olarak alınıyor. Bütün hatları ile ortaya çıkartılan ve nesne haline getirilen bu bilgisayar görüntüsü, gerçek bir maske olarak işlenmeye hazır bir şekilde bekliyor.

3d mask rinoplasti, burun estetiği

3d mask rinoplasti, burun estetiği

3D Maske Burun Estetiğinin Avantajları Neler?

Uygulama, burnun etkili ve doğru bir biçimde şekillendirilmesini sağlarken, hastaların ameliyat sonrasında sürprizlerle karşılaşmamaları ve sonuçları tamamen görebilmeleri gibi imkanlar sunuyor. 3d maske teknolojinin en avantajlı yönlerinden birisi olarak bu durum gösteriliyor.

Ameliyattan önce yüzün gözükmesi ise hem hastaların hem de doktorların daha farklı ve özgün tasarımlar yaratabilmelerini sağlıyor. Hata payının sıfıra indiği ve kötü sürprizlerin tamamen ortadan kalkması ile burun estetiği ameliyatı olma korkusu tamamen tarihe karışıyor.

Dünyanın dört bir yanından insanların artık bu yöntemi tercih etmesi ise Türkiye adına oldukça sevindirici bir haber oluyor.

3d avşar mask rinoplasti, burun estetiği

3d avşar mask rinoplasti, burun estetiği

Burun Estetiği Nasıl Yapılıyor?

Burun estetiği genel anestezi yapılarak uygulanan bir ameliyattır. Ameliyat sürecine girildikten sonra herhangi bir komplikasyona rastlanmaz ise ameliyatın süresi yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. Ameliyat öncesinde hastaların komplikasyon yaşamamaları adına cerrahi işlem öncesi bütün analizlerin yapılması gereklidir.

Açık ve kapalı burun estetiği olmak üzere iki ayrı yöntem vardır. Cerrahların bu konuda genel olarak seçimleri ve tercihleri değişmektedir.

Op. Dr. Yakup AVŞAR kapalı sistem video-endoskopik burun estetiği yöntemini kullanmaktadır. Bu yöntemle burun içine mikro-endoskopik kamera ile girilerek burun içi net bir şekilde görülür ve en az ödem ve riskle ameliyat sonuçlanır.

Burun estetiği ameliyatı olduktan sonra aynı gün yada 1 gece hastanede kalarak hayatınıza devam edebilirsiniz. Genel anestezi ile uygulanan bir ameliyat olduğu için ise ameliyat sırasında ve sonrasında burun çevrenizde herhangi bir şekilde acı hissetmezsiniz.

Eğer hayalinizdeki burna kavuşmak istiyorsanız sizlere 3d mask print tekniğini ve kendi buluşu olan video-endoskopik burun estetiği tekniğini uygulamakta olan Op. Dr. Yakup Avşar’ı tavsiye edebiliriz.

3d mask rinoplasti konusunun sonunda sizlerle paylaşacağımız video bir çok uluslararası ve yerel basında yer bulmuştur.

Op. Dr. Yakup Avşar resmi iletişim bilgileri

yakupavsar.com
facebook.com/avsarestetik
instagram.com/avsarestetik

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir