Abone Sayısı Arttırmak

İçinde  bulunduğumuz dijital dünyada bazı konulardaki başarılar da artık abone sayısı ile ölçülmeye başlanmıştır. Eğer sizler de bu dünyaya ayak uydurmak ve için fark edilir bir biçimde var olmak niyetinde iseniz youtubetürktiye.net adresine bir bakmanızı tavsiye ederiz.

Aboneler Neyi İfade Eder?

Aboneler sizleri takip etmek isteyen kişileri ifade eder. Birisi sizin kanalınızı izleyip beğenmiş, belki ileride oluşturacağınız içeriklerden anında haberdar olmak, belki kanalınızı daha hızlı bir şekilde bulabilmek, belki de kanala katkıda bulunmak isteyebilir. Böylece bir abone kazanmış olursunuz.

Nasıl Abone Kazanılır?

Hemen her sektörde olduğu gibi abone sayısı da kanalın içeriğine, içeriğin kalitesine ve yaptığınız reklama dayanmaktadır. İlk iki madde oldukça önemli olsa da, ortalama bir kanalın öne çıkmasını sağlayan yegane şey reklamlar ve pazarlama stratejisidir.

Bu konuda tavsiye edilen işlemlerin başında abone satın almak gelir. Sizlerinde bildiği gibi youtube Türkiye’de çok fazla içerik ve çok fazla kanal bulunmaktadır. Ünlü veya fenomen birisi değil iseniz bu kanalların arasından sıyrılmanız uzun zaman alabilir. Abone satın al seçeneği ile bu zamanı kısaltabilir ve insanların sizlere ulaşmasını daha kolay bir yöne çekebilirsiniz.

Sitenin algoritması izleme ve beğeni sayıları ile birlikte çalıştığı için beğeni satın almakta iyi bir çözüm olabilir. Beğeni sayısı fazla olan bir kanal hem insanların dikkatini çeker, hem de başarısı kanıtlanmış izlenimi verir.

Pazarlama Stratejisi

Yukarıda da belirttiğimiz gibi pazarlama stratejisi reklam ile birlikte bir kanalın başarı oranını inanılmaz derecelere etkiler. Her dönemde olduğu gibi içinde bulunduğumuz dönemde de ünlü insanlara özenme, onların sahip olduklarına sahip olma eğilimine sahibizdir. Aradaki fark günümüz ünlülerinin çoğunun internet ortamında bulunmasıdır. Bu fark internetin eskiye göre daha geniş bir alana hitap etmesi gibi etmenlerle reklam dünyasına farklı bir boyut kazandırmıştır.

Bilinmiş, kalitesi ve güvenilirliği ile tanınmış bir başka kanal aracılığı ile reklamınız yapılır ise yükselmeniz iyi yönde çok büyük bir ivme kazanabilir.

 

Abonelerin Sayısı Ne Kazandırır?

Abone kazanmak kolay olmadığı gibi bunun ile orantılı olarak abone sayısı kanala pek çok getiri sağlamaktadır. Bunların başında fazla aboneye sahip kanalların daha öne çıkması ve abone olmayan başka insanların da ilgisini çekmesidir. Bunun ile birlikte abonenin çok olması kanal getirilerine de yansımaktadır. Reklam veren şirketler reklamlarının daha fazla izlenmesi için abone sayısının fazla olduğu kanalları tercih etmektedirler. Yani alacağınız reklam sayısı ve bunun ile birlikte ücreti de aboneler ile birlikte doğru orantılı bir artış göstermektedir.

Aboneleri Memnun Etmek

Abone olmaktan çıkmak, abone olmak kadar kolay olduğundan ve çıkan birisini çıkmamaya ikna etmenizin de olanağı olmadığından aboneleri mutlu ve memnun tutmak son derece önem arz etmektedir. Bunu yapmanın birçok farklı yolu olması ile birlikte çoğu kişi tarafından tercih edilen yöntem çekiliş yapmaktır. Çekiliş yapmak iyi bir reklam kampanyası olabileceği gibi aynı zamanda halihazırda bulunan aboneleri kanalda tutmak için de iyi bir yöntemdir. Çekiliş yapmayı biraz daha açacak olursak;

Çekilişin aboneler arasında tutulması, onları memnun edeceği gibi daha fazla abone kazanmanıza da olanak sağlayacaktır. Çekiliş yapmayı yorum yapmak, beğenmek gibi bazı şartlara tabii tutabilirsiniz fakat bu şartları çok tutmak pek iyi olmayacaktır. Sadece abone olmanın ve yorum yapmanın şart olduğu bir çekilişi ele alırsak, bu durumda yorum yapanların arasından rastgele olarak seçilen bir kişiye vaat ettiğiniz objeyi vermeniz gerekmektedir. Böylece kanalın ismi daha duyulur hale gelebilir.

Sayaç için https://canli.youtubeturkiye.net/ tıklayın.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir