Ağız Bakımı Üzerine

Ağız bakımı denince ilk akla gelen unsur dişlerdir. Diş, sadece ağız sağlığı için değil, genel olarak bünyenin sağlığı açısından da çok büyük bir öneme sahiptir. Bir insanın dişi ağrıdığı zaman, o ağrı vücudun bütününde hissedilir. Diğer noktalarda ki ağrıları tetikler ve o andan itibaren ağrı hisseden için hayat çekilmez bir hal alır.

ağız bakımı

ağız bakımı

 

Uzman Önerilerini Dikkate Alın

Sağlıklı diş ve diş etleri için uzmanların bu konu hakkında söylediklerine kulak vermek gerekiyor. En temel işaret edilen nokta, her gün dişlerin 2 defa fırçalanması gerektiği. Sabah güne başlarken ve akşam günü bitirirken dişlerin fırçalanması, en önemli görev. Özellikle akşam fırçalamadan yatmak, gece boyunca tüketilen besin maddelerinin diş ve diş etlerine zarar vermelerine neden olacaktır.

Dişlerinizin sağlıklı bir şekilde devamı için diş hekiminize mutlaka görünün. Dişiniz ağrımayabilir, hekime sadece ağrı olduğunda gitmeyin. Ağrı gelmeden önce gitmelisiniz ki, gelecek daha büyük tehlikelerde erken teşhis ise ortaya çıksın ve çok geç olmadan müdahale edilsin.

diş sağlığı

diş sağlığı

 

Dişlerinizi düzenli fırçalıyorsunuz ancak yeterli olmuyor. Dişler arasında kalan bazı noktalara fırça temas edemiyor ne yazık ki. Bu durumlarda diş ipi kullanmalısınız. Dişlerinizin arasında kalanlar, bu sayede kolayca temizlenecektir. Dişlerinizi fırçalarken, süreyi de iyi kullanın en az üç dakika fırçalamalısınız. Dişlerinizi fırçalarken, diş etlerinde tartar oluşmaması için, fırçanızı diş etlerini de temas ettirin. Bu, tartarların oluşmasının önüne geçecektir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir