Ağrısız Doğum Mümkün müdür?

Her kadın anne olmak ister, ama her kadın doğum yapmak istemez. Birçok anne adayının doğum yapmaktan ne kadar korktuğunu ve acı çekmek istemediğini biliyorsunuz. Bu nedenle epidural anestezi ile ağrısız doğum yapmak tercih ettikleri doğum yöntemi oluyor. Peki, epidural anestezi nedir?

ağrısız doğum

ağrısız doğum

Bir çeşit lokal anestezi yöntemi olan epidural anestezi, tahmin edildiği gibi ağrı hissedilmemesi için annenin omurilik bölgesindeki zara enjekte edilen epidural, doğum sırasında hissizleşmeye neden olur. Bu anne için kolay doğum anlamına gelirken, acısını da en aza indirir. Aynı zamanda hastaneden de daha erken taburcu olmasına yardımcı olduğu için epidural anestezi ile ağrısız doğum anne adaylarının sıklıkla tercih ettiği doğum yöntemidir.

epidural anestezi ile ağrısız doğum

epidural anestezi ile ağrısız doğum

Epidural Anestezi Yaptırmak Zararlı mı?

Epidural anestezide omurilik çevresine enjekte yapılıyor olması anne adaylarının bu yöntemden çekinmesine neden oluyor. Bir çeşit lokal anestezi yöntemi olan epiduralde işlem profesyonel anestezi uzmanları tarafından yapılır ve ilaç kana karışmaz. Kana karışmadığı için anne de bebek de epidural anesteziden olumsuz etkilemiyor. Epidural anestezi zararlı mıdır gibi endişelere kapılmadan ağrısız doğumu tercih edebilir, bebeğinizin dünyaya gelişini daha kolay hale getirebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir