Ağrısız Topuklu Ayakkabı Giymek İçin Püf Noktalar

Birçok kadının ortak sıkıntısı topuklu ayakkabıların bir süre sonra ayak ağrısına sebep olmasıdır. Ayak ağrısının yanı sıra şişme, nasır ve daha birçok sorunda sürekli olarak kullanıma bağlı olarak yaşanabiliyor. Topuklu ayakkabı form olarak ayak parmaklarına baskı yapan bir nitelikte odluğu için bunun olması elbette çok normaldir. Fakat alınabilecek bazı önlemler ve dikkat edilecek birkaç nokta sayesinde bu sıkıntıdan kurtularak daha rahat bir topuklu ayakkabı giyme rahatlığına kavuşabilirsiniz.

ağrısız topuklu giyme

ağrısız topuklu giyme

 

Nelere Dikkat Edilmeli?

Topuklu ayakkabı seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta yak formunuzdur. Her ayak aynı form özelliğini taşımadığı için farklı ayakkabılarda daha rahat edebilir. Özelikle yuvarlak buruna sahip topuklular geniş ayaklara sahip olanlar için idealdir. Bunun yanı sıra ucuz olduğu için aldığınız ayakkabılar her ne kadar sadece bir gece giyeceğim, özel davette etek altından gözükmez gibi cümleler ile geçiştirerek gecenizi mahvetme olasılığınız artar. Ucuz ayakkabılar aynı ucuzluktaki malzeme ile üretilip ayağınızın rahatsız olmasını daha da destekler.

doğru ayakkabı

doğru ayakkabı

 

Alınacak Önlemler Nelerdir?

Topuklu ayakkabıyı özellikle sürekli olarak kullanmak durumunda olanlar için alınacak en ideal yöntem ayak pedleridir. Parmak ucu ve topuk arasında bulunan boşluk topuklularda daha da üste kalarak baskının ayak parmaklarına inmesine sebep olur. Bu alana koyacağınız topuk pedi ideal bir çözüm olacaktır. Ayağınıza tam uyan bir topuklu seçimi yapmanızda önerilir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir