Aile İçi İletişim Önemli!

Psikoloji, yaşadığımız şu zamanlarda oldukça önemli olup kişinin kendisini etkilediği kadar aile içi iletişimi de etkileyebiliyor. Bu durumlarda kişi ve çevresi fark edemeyebilir ve yanlış davranışlarda bulunulabilir. Her iki taraf için de olumsuz yaşam ortamı oluşması halinde bağların seyreldiği ve güvensizlik duygusu yaygınlaşmaya başlar. Karşı karşıya kalınan bu durumda mutlaka aile terapisti ile görüşmekte fayda vardır.

aile terapisti

aile terapisti

Normal aile içi ilişkilerinde aile fertleri birbirlerinin farkı yönlerini kabul eder, mizah anlayışları sistem gibi çalışır, ilgi ve sevgi ortamı oluşur. Sadece özel günlerde değil her zaman için sorunları ile alakadar olurlar.İlişkinin kötüleşmesi halinde ise bu belirtilerin azalması ile birlikte nefret ve ayrılma isteği doğar. Anne- baba arasındaki anlaşmazlıklar varsa çocuklara yansıyabilir. Kardeşler arasındaki gerginlik ile kalmadan sosyal hayata da etkilerini gösterebilir.

Sağlıklı Ortam için Aile Danışmanlığı

Olayların çözümlenemeyecek hal alması halinde kişiler mutlaka bir aile danışmanlığına başvurmalıdır. Bilinmelidir ki sorunlar sadece aile büyükleri arasında kalmadan yeni nesillere işliyor ve sürekli hale dönüşebilir. Bu yüzden işlerin çıkmaz noktasına gelmesine imkan vermeden derhal bir terapist ile görüşülmesi gerekir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir