Akıllı Telefonların Şarjını Daha Çabuk Bitiren Uygulamalar

Gündelik hayat içerisinde artık pek çok insan akıllı telefonlarıyla daha fazla vakit geçirmeye başlamış durumda. Teknolojinin en büyük faydaları arasında gösterilen son yılların popüler cihazları akıllı telefonların şarj ömrü ise son derece kısa olabiliyor. Bu cihazların en büyük problemi haline gelen şarj problemini ortadan kaldırabilmek için aşırı şarj tüketen uygulamalardan da uzak durmanız gerekiyor.

facebook

facebook

Facebook, bu uygulamalar arasında üst sıralarda yer alıyor. Facebook kullandığınız zaman ve özellikle Facebook üzerinden video izlediğiniz zaman şarjınız daha kısa sürede bitebilir. Harita ve navigasyon uygulamaları ise şarjı en fazla tüketen uygulamalar arasında ilk sırada yer alıyor.

Navigasyon Uygulamaları İlk Sırada

Gideceğiniz yolu size tarif eden bu uygulamalar cihazınızın konum bilgilerine açık hale gelmesine ihtiyaç duyduğu için cihazınız açık olduğu her saniye konumunuzu bu uygulamalar ile paylaşıyor. Siz bir yol tarifi almıyor olsanız dahi uygulamalar arka planda kendilerini güncelliyor ve bu durum sizin şarjınızın daha çabuk bitmesine yol açabiliyor.

navigasyon nedir

navigasyon nedir

Fotoğraf uygulamaları da akıllı telefonların şarjını çabuk tüketen uygulamalar arasında yer alıyor. Özellikle Retrica uygulamasının yapılan testler sonucunda aşırı şarj tüketimine yol açtığı biliniyor. Retrica gibi ek uygulamalar ile fotoğraf düzenlemek yerine Instagram gibi platformların kendi fotoğraf düzenleme uygulamalarını kullanmanız şarj ömrünüzü uzatabilmeniz için size büyük bir fayda sağlayacaktır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir