Akupunktur Tedavisinin Sırrı Nedir?

Günümüzde popülerliliği yükselen Akupunktur tedavisinden Amerika’da 3 milyondan fazla kişi, Fransa’da ise her beş kişiden biri faydalanıyor.

Çin sağlık sisteminin bir bileşeni olan Akupunktur, 2500 yıllık bir şifa uygulamasıdır. Vücudun belirli noktalarına ince iğneler yerleştirilerek uygulanan akupunktur, öncelikle ağrıyı gidermek için, aynı zamanda diğer rahatsızlık veren oluşumları tedavi etmek amacı ile kullanılır.

 

Akupunktur Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Akupunkturun genel teorisi, vücutta enerji akışı çizgileri olduğu prensibine dayalıdır. Sağlık için gerekli olan bu akışın kesilmesi ise hastalıkların oluşum sebebidir. Cilde yakın noktalarda, akış dengesizliklerini doğru kanalize edebilen Akupunktur tekniklerinde, ince, sağlam, metal iğneler, elle veya elektrik stimülasyonu ile akupunktur noktalarına manipüle edilir.

 

Akupunktur ile Hangi Hastalıklar Tedavi Edilir?

Akupunktur endorfin hormonunun salgılanmasını sağlayarak, vücutta ağrı kesici bir etki oluşturur, vücut salgılarını dengeleyerek dolaşım sistemini düzenler. Otonom siniri sistemi üzerinde de etkili olan akupunktur, kandaki alyuvar ve akyuvarların sayısının artmasını tetikleyerek bağışıklık sistemini de harekete geçirir. Akupunktur, baş, boyun, bel ağrıları, adet krampları, tenisçi dirseği, miyofasal ağrılar, fibromiyalji gibi problemlere etkili olabildiği gibi karpal tünel sendromu, inme, osteoartrit, astım hastalıklarında da yardımcı bir tedavidir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir