Araba Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Küçük şehirlerde halk otobüsü ve minibüsler sayesinde birçok yere kolayca ulaşmak mümkün olsa dahi büyük şehirlerde işler değişkenlik gösterir. Özel araç olmadığı zaman istenilen yerlere ulaşmak için ya taksi gibi çok pahalı bir seçeneğe ya da tam olarak istenilen yere gitmeyecek olan otobüslere yönelmek durumunda kalınır.

Aslında şehrin büyüklüğüne ya da küçüklüğüne bakmaksızın ihtiyaç duyulan araçlar aylık benzin ve yağ, servis gibi masrafları, maliyeti, trafikte sorun çıkarmaması gerekliliği, kazalara yol açabilir oluşu ve daha birçok sebep yüzünden satın alırken dikkatli olmak ve iyi planlama yapmak gerekir.

araba

araba

Araç Alımında Nelere Dikkat Edilmeli?

İlk adımda belli bir bütçe ve en azından belli başlı birkaç kriterde net kararlar olması önemlidir. Araç seçenekleri o kadar çok fazla ki ikinci el piyasası da işin içine girince istenmeyen araçlar, görüntüsü beğenilmeyenler, pahalı olanlar, çok yakanlar gibi elemeler yapılmadığı takdirde içinden çıkılamayabilir.

Bütçe ve ihtiyaçlar göz önüne alındığında ikinci el mi sınıf mı alınacağı ortalama olarak belli olur. Ek bir seçenek olarak taşıt ya da ihtiyaç kredisi çekilerek sıfır bir araç satın almak dolandırıcılığa maruz kalmamak adına en sağlıklı yöntemdir. İkinci el araç alımında ise araçlar ve araçlardaki dolandırıcılıkları anlayabilecek tecrübe yoksa eğer kesinlikle bu konuda bilgi sahibi olan birileriyle araç alınmalıdır. Dolandırıcılık o kadar yaygın ki hem bir yığın para hem de emekler, hayaller çöpe gidebilir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir