Araba Tutmasına Ne İyi Gelir?

Araba tutan kişiler için seyahatler oldukça kötü bir ruh halinde devam eder. Kişilerin arabaya binmeden bile bir heyecan tutar. Genellikle kısa süreli yolculuklarda tutma meydana gelmese de uzun süreli yolcuklarda kusma ile sonuçlanır.

araba tutması

araba tutması

Yolculuk sırasında önce salya akmaya başlar. Salya ile birlikte başlayan mide bulantısı bir süre sonra kusmaya sebep olur.

Araba Tutmasına Karşı Öneriler

Araba tutması sonucu oluşan kusma hareket hastalığı olarak tıpta yer edinir. Hareket hastalığı, insan beyninin ve vücudunun uzayda nerede olduğunu bilmediği ile birlikte başlar. Bunun yanında kötü kokular ve gürültü eşlik ettiğinde hareket hastalığı sonuçları ile sonlanır.

araba tutması nedir

araba tutması nedir

Araç tutmasına karşın seyahat yapılmadan önce yağlı ve baharatlı yiyeceklerin tüketilmemesi gerekiyor. Sindirilmesi zor olan yiyecekler mide bulantısına sebep olur.  Tok karın yerine hafif aç karın ile seyahat etmek bu hastalığı önlüyor.

baş ağrısı

baş ağrısı

Kötü kokular ve ağır parfümler mide bulantısına sebep olur. Hafif parfüm kullanılması önerilirken, kötü kokudan uzak durmak mide bulantısını önler.

Sigara Araç Tutmasını Önler mi?

Sigara ve kahve içilmemelidir. Bunlar mide bulantısına neden oluyor. Aynı zamanda tuz ve tuzlu yiyecekler de mide bulantısı sebebidir. Araba tutması nedeniyle tuzlu yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Bunların yanında araç tutması yaşayan kişilerin kitap okumaması gerekir. Aynı zamanda araçta birini araç tutmuşsa ona bakmaması ve başka şeyler düşünmesi araç tutmasını önleyen unsurlardır.

sigara içmek

sigara içmek

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir