Badem Yağının Cilde Faydaları

Badem yağının saç sağlığından cilt güzelliğine kadar, hatta neredeyse her alanda faydalı olduğunu bilmeyen yoktur herhalde. Bademin kendisi de yağı da bizler için büyük nimet. Peki cilt sağlığı ve güzelliği bakımından badem yağının nasıl bir etkisi vardır?

badem

badem

Cilt Bakımında Badem Yağı

  • Badem yağının en çok bilinen etkisi, nemlendirme özelliği. Cildiniz kuruysa ve etkili bir nemlendirici arıyorsanız, badem yağını kullanabilirsiniz. Böylece kuruluğun ve ciltte oluşan döküntülerin önüne geçebilirsiniz. Üstelik düzenli kullanımda pürüzsüz bir cilde de sahip olabilirsiniz.
  • Cilt nemlendirmenin yanı sıra dudak bakımı için de kullanılabilir. Dudaklardaki çatlaklara oldukça iyi gelen badem yağı, aynı zamanda da derinlemesine bakım yapacaktır.
  • Cildinizde iltihaplanmalar, kızarıklıklar vs. yer alıyorsa; bu sorundan badem yağı ile kurtulabilirsiniz.
  • Güneşin zararlı ışınlarına karşı da cildinizi koruyan badem yağının, iyi bir güneş koruyucu olduğu söylenebilir.
  • Gözaltlarınızda herhangi bir sebeple morluk ve siyahlık söz konusuysa, badem yağı ile tedavi edebilirsiniz. Gece yatmadan önce bir miktar badem yağı ile söz konusu bölgeye masaj yapın ve gece o şekilde uyuyun. Bu uygulamaya düzenli bir şekilde devam ettiğiniz takdirde farkı görebilirsiniz.
  • Cildinize düzenli bir şekilde badem yağı masajı yaparsanız, cildinizin eskisinden daha parlak ve genç göründüğünü fark edebilirsiniz. Bu uygulamayla badem yağının yaşlanmanızı da geciktirdiğini fark edebilirsiniz.
  • Yüzünüzü temizlerken aynı zamanda da nemlendirmek isterseniz, badem yağının gözenekleri açarak cildi temizleme özelliğinden de faydalanabilirsiniz.

Evet efendim; birçok doğal yağ gibi badem yağının da büyük bir nimet olduğunu unutmayınız lütfen!

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir