Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirmenin On Yolu

Her mevsimde olduğu gibi dış etkenlerin katkısından dolayı soğuk kış mevsimlerinde de yaşam kalitemizden ödün vermeden hayatımıza devam edebilmek için öncelikle hasta olmamak gerekiyor.

En Önemlisi, Kaliteli Bir Uyku Uyuyun

Sağlıklı bir bağışıklık sistemi için şart olan en temel özellik kaliteli bir uyku. Bunun yanı sıra uyku denilince asıl önemli olan ise günün hangi saati olursa olsun her gün aynı vakitlerde uyumaya dikkat etmek kaç saat uyku uyunduğundan daha önemli bir nicelik.

iyi uyku

iyi uyku

Beslenmeye Dikkat Etmek Gerekiyor

Sırada ise beslenme düzenimize dikkat etmek geliyor. Karnabahar, ıspanak, brokoli, lahana, pırasa gibi sebzelerin yanı sıra, elma, mandalina, portakal, ayva, nar gibi meyvelerden bol miktarda tüketmek oldukça faydalı. Ayrıca, kuruyemiş ve meyvelerden gün boyunca atıştırarak ara öğün yapmak gerekli. Yaz mevsiminde olduğu gibi kış mevsiminde de bol sıvı tüketmek boğaz kuruluğunu önlemek için çok gerekli.

düzenli beslenme

düzenli beslenme

Mikroplardan Mümkün Olduğunca Uzak Durmalı

Mikropların en çok ellerde bulunduğu artık bilinen bir gerçek. Bu nedenle de sık sık ellerimizi yıkamak bizi hastalıklardan az da olsa koruyarak sağlıklı bir bağışıklık sistemine sahip olmamızı sağlar.

mikroplardan uzak durmak

mikroplardan uzak durmak

Bol Bol Hareket Etmeli

Günlük yürüyüşler yapmak ve basit hareket egzersizleri kan dolaşımımızı artırır ve yediğimiz besinleri yakmamızı sağlar.

hareket yapmak

hareket yapmak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir