Bakışların İnanılmaz Gücü

Pek çok kişinin takdir edeceği gibi insan ilişkisinde en önemli şeylerden bir tanesi de kuşkusuz ki kişilerin jest ve mimikleridir. Karşınızdaki kişi kim olursa olsun ona duygularınızı ve gerçek düşüncelerinizi doğru bir şekilde ifade etmeye çalışırsınız. Bunu yaparken vücut dilimiz anlatmak istediğimizin samimiyetini ya da sahteliğini aslında ortaya çıkartır. İletişim esnasında özellikle kişinin yüzü duygularını en çok belli ettiği bölge olur. Mesela bakışlar bu noktada önemli bir yere sahiptir. İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularım bakışların inanılmaz gücünden söz edeceğiz.

bakış

bakış

Bakışların Anlamları Olmalı

Birinden hoşlandığımızı göstermek için karşınızdakinin direkt olarak gözlerinin içine bakmamız gerekir. Onun gözlerine bakarken başınız hafif yana doğru eğilmiş ve yüzümüzde bir tebessüm olmuş olsun. Veya sinir bozucu bir kişi susturmak için onun alnına bakmanız ve sonra başınızı uzaklara çevirerek sizin ile göz teması kurmasına engellemeniz yeterli olacaktır.

bakışların gücü

bakışların gücü

Patronunuzun etkilemek istiyorsanız veya onun gözüne girmeye çabalıyorsanız size önerimiz eğer kadın ise gözlerinizi hiç kaçırmadan ona bakmamız olacak. Patronunuz eğer bir erkek ise 30 saniye kadar gözlerine bakın. Sonra bir ara verip birkaç saniye yere bakın.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir