Bebek Odası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Bebeklerinizin odalarını hazırlamak anne ve babalar için zevkli bir iş olmuştur. Fakat bebek odası takımları seçimi kısmına gelindiği zaman anne ve babalar biraz stresli bir döneme girerler. Bebek odası hazırlanırken görsellikten ziyade bebeğin sağlığının da düşünülmesi gerektiği için oldukça titiz davranılmalıdır.

bebek odası takımları

bebek odası takımları

Bebek odası mobilyaları seçerken, kolay kir tutmayan ve temizliği zor olmayan mobilyalara göz atmalısınız. Özellikle bebek odalarına halı konulması bazı durumlarda sakıncalı olabiliyor. alının alerjiye yol açması gibi yan etkileri olması ve kiri tutması bebek sağlığını doğrudan etkileyebiliyor.

Bebek Odası Renk Seçimi

Odanın ve bebek odası takımlarının renkleri ise pastel renklerden seçilmelidir. Mavi ve yeşil gibi renklere sahip bebek odası takımları bebeği sakinleştirici bir özelliğe sahiptir. Koyu renklerin odaları küçük, açık renklerin ise odaları daha büyük göstereceğini ise unutmamalısınız.

bebek odası modelleri

bebek odası modelleri

Beyaz renk ise genel bilinenin aksine odayı daha ferah göstermek yerine daha kasvetli bir hava yaratabiliyor. Bebek odalarında ağırlıklı olarak buz rengi ve opal renkler kullanabilirsiniz. Kırmızı da pozitif havası ile bebek odalarında kullanabileceğiniz bir diğer renktir.

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir