Bebeklerde Sivilce Nasıl Geçer?

Bazı dönemler anne ve babaları korkutabilen birtakım sivilceler bebeklerin cildinde ortaya çıkabilir. Erkek bebeklerde daha fazla rastlanan bu sivilceler zararlı olmasalar bile ebeveynleri endişelendirebiliyorlar. Ergenlik sivilcesine benzeyen bu sivilceler biraz daha ufak boyutlarda ortaya çıkarlar.

bebeklerde sivilce

bebeklerde sivilce

Bebeğinizin vücudunda meydana gelen bu sivilceler yanlış seçmiş olduğunuz bir sabun yüzünden meydana gelmiş olabilir. Eğer sabun cildi kurutan bir yapıya sahip ise sivilcelere zarar vereceği için daha uygun ve bebeğinizin cildine zarar vermeyecek olan sabunlar seçilmelidir.

Pudra Sivilceye İyi Gelir mi?

Bebeğinizin cildinde sivilceler meydana gelmeye başladıysa ilk önce bebeğinizin cildini sürekli olarak kuru tutmaya çalışmalısınız. Özellikle yüz bölgesindeki sivilceleri engellemek istiyorsanız bebeğiniz bir şeyler yeyip içtikten sonra temiz bir bez ile bebeğinizin yüzünü ve ağız kısmını temizlemelisiniz.

sivilce

sivilce

Sivilceler için yetişkinlerin de kullandığı pudraları kullanabilirsiniz. Pudralar yaraları kurutabildikleri için sivilcelere karşı iyi bir yöntemdir. Pudrayı hafif bir şekilde sivilceli bölgeye sürerek sivilcenin kuruyarak yok olmasını sağlayabilirsiniz. Uzun süre boyunca geçmeyen ve yara haline gelmiş olan sivilceler için ise mutlaka uzman bir doktora gözük melisiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir