Beldeki Yağları Eritmek İçin Beslenme Önerileri

Bel çevresindeki yağlar, başta kadınlar olmak üzere herkesi rahatsız eder. Özellikle ilerleyen yaşlarda metabolizmanın yavaşlaması, düzensiz bir hayat biçimi ve yanlış beslenme sonucunda ortaya çıkan yağlar, genellikle karın ve bel bölgelerinde toplandığı için oldukça göze batarlar. Bu sebeple, yağlanmayı daha da arttıran besinlerden uzak durmak ve bel bölgesi için özel egzersiz uygulamak gerekir.

göbek yağları

göbek yağları

Yağ Yakıcı Sağlıklı Besinler

Bel bölgesi, vücuttaki eritilmesi en zor olan bölgelerden biridir. Fakat bazı besinler ve düzenli egzersizler sayesinde bu durumdan zaman içerisinde kurtulmak mümkündür. Ananas ise, bel bölgesindeki yağların yakılması için ideal ve oldukça lezzetli bir meyvedir. Ayrıca enzimler bakımından çok zengindir ve dolayısıyla sağlıklı bir besindir.

Balık yağı, birçok şeyde olduğu gibi bel çevresindeki yağlar için de oldukça faydalıdır. Bunun için balık tüketmeyi sevmeyenler, balık yağı haplarından faydalanabilirler.

Bel yağı

Bel yağı

Elma, tok tutucu ve yağ yakıcı özellikleri sebebiyle uzmanlar tarafından diyet yapanlara en çok önerilen besinlerden biridir. Dolayısıyla bel çevresindeki yağlar için de birebirdir.

Yemeklerde ve salatalarda kullanılabilen hindistancevizi yağı, lezzetli olmasının yanında, aynı zamanda yağ yakıcı özelliğe sahiptir. Ayrıca bel çevresi masajında da kullanılabilir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir