Biovesse İle Gıda Atıklarını Gübreye Dönüştürün

Doğaya dönüş son dönemlerde ev ortamına ekosistemi getiriyor. Sebze ya da benzeri gıda atıklarının geri dönüşümünü gerçekleştirerek doğal yollarla gıda atıklarını gübreye dönüştürebilir ve saksı ya da bahçenizdeki bitkilerin daha verimli büyümesini sağlayabilirsiniz.

biovessel

biovessel

Biovesse doğal dengeyi korumanıza imkan tanıyor. Gemi şeklinde tasarlanan modelin üzerinde bulunan kapaklar sayesinde geri dönüşüm süreci de başlıyor. Doğal ev ortamında kendi gübrenizi sağlıklı şekilde üretecek ve saksılarınızın daha verimli olmasını sağlayacaksınız.

Biovesse ile Gıda Atıklarınız Değerlensin, Gübreye Dönüşsün

Çöpe atılan atıklar zaman içinde çürür ve ortama karbondioksit salınımı gerçekleştirir. Evlerden çıkan bu karbondioksit salınımı çevreye de büyük zarar verir. Çevre kirliliğini de önleyen bu cihaz sayesinde ekosisteme katkı yapacaksınız. Ürünle birlikte sulama şişesi, toprak, nem, Ph seviyesini ölçen cihaz gönderiliyor. Gemi şeklindeki ürünün ahşap kapağı açıldıktan sonra içine 7 litrelik humuslu toprak eklemeniz yeterli.

gıda atıkları

gıda atıkları

Humuslu toprak içinde toprak kurdu ve farklı organizmalar bulunur. Geri dönüşüm aşamasında bu organizmalar büyük önem taşır. Gemi şeklindeki tasarıma toprak yerleştirildikten sonra kapağı kapatılır ve içine sebze artıkları eklenir. Düzenli olarak nemlendirilen toprak zamanla verimli gübreye dönüşür. Saksılarınıza doğal bir canlılık geleceği gibi saksı içindeki bitkilerinizin de verimi yükselir. Çevreye yararlı olan bir tasarım olup kendi doğal gübrenizi yetiştirmenize de olanak tanıyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir