Böbrek Hastalığına Neden Olan Alışkanlıklar Nelerdir?

Çoğu alışkanlıklar, hastalıklara neden olur. Böbrek hastalıklarına yakalanmamak için ilk olarak yeterli su tüketimi yapmalısınız. Su alınmadığı zaman kan akımı azalır ve kanda üre başlar. Bedende olan zararlı maddeleri su içerek vücuttan atarsınız. Susamadan su içmeyi özellikle alışkanlık yapın. Alınan tuz oranına da çok dikkat edin. Aşırı tuz tüketimi böbreklerde hasar yapar.

böbrek

böbrek

Böbrek Hastalığından Korunmak İçin Yapmamanız Gerekenler

Mesane dolu olduğu zaman asla bekletilmemeli. İdrar dolu olduğunda böbreklere olumsuz etki yapar. Ağrı kesicileri gelişigüzel kullanmakta aynı şekilde böbrek hastalıklarına davetiye çıkarır. Aşırı çay ve kahve tüketimi de aynı şekilde böbrekleri olumsuz etkiler.

böbrek hastalıkları

böbrek hastalıkları

Protein alımına çok dikkat edin. Protein aşırı tüketimi zarar gören böbreği daha fazla yol açar. Alkol tüketimini abartırsanız böbreklerde toksin başlar. Alkol ve sigara özellikle böbreklerin düşmanı. Düzensiz bir uykunuz varsa mutlaka bitkisel yollarla kendinizi rahatlatın. İlaçlara başvurmayın. Düzenli bir beslenme ve spor her zaman beden için çok faydalı. Böbrek sağlığı için geç kalmayın ve hemen başlayın.

 

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir