Bohem Giyim Tarzı ve Nostaljiye Dönüş

Zaman zaman moda sektöründe nostalji yani geçmişe dönüş yaşanır ve kreasyonlarda sergilenen elbiselerde bu durumu yansıtır. Bohem giyim tarzı, geçmişe dönüş yaşamanın moda açısından belki de en çok uygulanan yansımasıdır.

bohem giyim

bohem giyim

Bu tarz ilk defa, 1960’ların sonlarında ve 1970’li yıllarda ortaya çıkan hayat tarzının bir yansıması idi. Bohemian kelimesi köken olarak Çingenelerden gelir. Bu tarzda tasarlanan kıyafetler ilhamlarını, Çingenelerin özgür ve sorumlu olmayan yaşam tarzlarından alır.

Bohem Giyim Tarzı Önerileri

Bohem giyim tarzı; kumaşa fazla para harcamayı sevmeyen insanların, daha düşük bütçelerle oluşturdukları tarzdır diyebiliriz.

bohem giyim tarzı

bohem giyim tarzı

Günümüzde ise bohem tarzı yerine Boho Chic ifadesinin daha çok kullanıldığını görüyoruz.

Bohem tarzında, baharat tonları ve desenleri ağırlıklı olarak kullanılır. Farklı tonlarda birçok rengi barından kıyafetler, bohem tarzının ana eksenini oluşturur. Bu desenler arasında; şal deseni, çiçekli desen, batik/ombre, tribal ve suzani desenler yer alıyor.

bohem tarz

bohem tarz

Bohem stilinde ana kıyafet etekler ve eteklerin boyu ayakkabıların biraz üzerine kadar oluyor. Hem yaz ayalarında, hem de kış aylarında bu etekler giyilebiliyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir