Boyun Sarkmasına Dikkat

Kadınlar şık ve düzgün bir görüntüye sahip olmak için kimi zaman binlerce lira para harcarlar. Kadınların güzelliklerini bozan problemlerden birisi boyun sarkması olmuştur. Kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de 30 yaş sonrası boyun sarkması görülür. 40’lı yaşlar sonrasında çok fazla görülen problem düzensiz beslenme ve duruş bozuklukları gibi sebeplerde çok daha erken yaşta görülür.

Boyun sarkması duruş bozukluğu yaptığı için kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterir. genel faktörler arasında öncelikle anne ve baba durumu gelir. Anne ve babalarında boyun sarkması genetik olarak çocuklara da görülebilir. Ortopedik rahatsızlar oluşturan boyun sarkması başı öne doğru tutarak yürüme , kambur oturma boyun sarkmasına neden olur. Boyun sarkması nedenleri arasında aşırı kilodan bahsetmek mümkün olabilir.

boyun sarkması

boyun sarkması

Boyun Sarkmasında Kilonun Önemi

Zayıf kişilerde de boyun sarkması kimi zaman görülebilir. Boyun sarkmasının oluşmasına engel olabilmek için yapılması gereken dengeli beslenme ve sağlıklı yaşam felsefesinin kabul edilmesidir. Duruş bozukluklarını ortadan kaldırmak için yatış pozisyonu kesinlikle değiştirilmelidir. Yastık tercihinde çok düşük ya da yüksek yastık tercihlerinden kaçınılması gerekir.

Bayanlar yüz bölgesine cilt bakımı yaptığında mutlak olarak boyun kısmını gözden kaçırmamalıdır. Boyun sarkması birçok kadın için büyük problem görülse de çok kısa süre de çözüm bulabilecekleri bir sorun olarak isimlendirilir. Cildinizde ve güzelliğinizde farklılık hissetmek için gerekli önlemi alınız. Makyaj yaparken boyun şekline uygun şekilde davranmak gerekir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir