Bu Diyete Bayılacaksınız

Kadınların korkulu rüyası olan kilolarından kurtulmak genellikle zorlu bir süreç olarak karşımıza çıkar. Bütün o bayıldığımız şeylerden uzak, sıkı bir diyet programı maalesef ki sevdiğimiz yiyeceklere uzun bir süreliğine veda etmemizi gerektirir.

İşte çikolata diyeti bütün bu tabuları yıkıyor. Kimsenin kolay kolay hayır diyemeyeceği, o muhteşem tatlıyı hem diyetinizi yaparken yiyebilir hem de kilo verirken yaşadığınız o zorlu süreci harika bir zaman olarak geçirebilirsiniz.

Peki Bu Diyet Nasıl Uygulanır?

Diyete başlarken normalde çalıştığınız işe göre ve yaşam biçiminize göre günlük tüketmeniz gereken kalori hesabı yapılır. Bu diyetle ortalama 1250 kalori alarak 2 haftada 3-4 kilo verebileceksiniz.

Diyet Yapmak

Diyet Yapmak

Peki bu nasıl mı olacak? Aynı zamanda mutluluk hormonu salgılayan çikolata da bulunan fosfor, karbonhidrat, potasyum ve kalsiyum diyet yaparken de insan metabolizmasına gerekli olan besin kaynakları. Metabolizmayı hızlandıran bu besinlerle yapılan çikolata diyeti, doğru düzgün beslenilmeden yapılan diyetlerden daha kolay bir şekilde kilo vermenizi sağlıyor.

Normal yaptığınız diyetin ara öğünlerine (ikindi öğünü) bir çikolatalı ve meyveli diyet yoğurt ve 1 kase çikolatalı puding ilave edebilirsiniz. Sabah çay yerine 1 fincan sıcak çikolatayı tercih edebilirsiniz. Yine ara öğün olarak 1 tane çikolatalı krep yiyerek diyetinizi şenlendirebilir yanına da 1 fincan sıcak çikolata ile harika bir öğün geçirebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir