Bulut Depolama Nedir?

Bulut teknolojisi tarafından ortaya çıkarılan bulut depolama kullanıcıların internet üzerinde kendilerine ait bir depolama alanı sağlamasına olanak veren bir hizmettir. Kullanıcılar bu alanda tüm dosyalarını güvenle saklayabilir. Bu yazımızda siz değerli okuyuculara bulut depolamanın avantajlı yanlarından söz etmek istedik.

bulut

bulut

Bulut Depolamanın Avantajları

İlk avantajı her yerden erişim imkanı sağlamasıdır. Nerede olursanız olun dosyalarınıza istediğiniz an ulaşabilirsiniz. Gerekli olan tek şey internet. İkinci olarak yapacaklarınızı ya da işlerinizi belge oluşturarak buraya ekleyebilirsiniz. Böylece listeniz hep yanı başınızda olur. Ayrıca kişiye video, fotoğraf ve belgelerini kolayca saklayabilmesi hususunda yardımcı oluyor.  Yani çok ihtiyacınız olan bir belgeyi disk, CD ya da flash bellek içinde taşımanıza gerek yok. Zaten bu tür harici aletlerin bozulma riski çok yüksek olduğu için içinde sakladığınız bilgilerin de yok olabilme riski artıyor. Bu durumdan bulut depolama sayesinde kurtulabilmeniz mümkün.

bulut depolama

bulut depolama

Google Drive bulut depolamaya en iyi örneklerden biri. Eğer burada bir hesabınız varsa telefon ya da tabletinizde bulunan tüm dosyalar bu depolama alanına kaydedilir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir