Burun Ameliyatı Süreci Nasıl İşler?

Burun ameliyatı dendiğinde akla gelen ilk şey estetik bir operasyon olmasıdır.  Algıda oluşan bu yapı, burunla ilgili problemlerin ameliyat ile düzeltmesinin yanında kişilerin estetik bir düzenleme de yapılmasını istediği sonucu ile ortaya çıkar.

burun ameliyatı

burun ameliyatı

Burun ameliyatı iki temel sorun ile yapılır. Hastalar ya nefes zorluğu çektiğinden burun ameliyatı olmak ister ya da burnun estetik yapısının değişmesi düşüncesi ile burun ameliyatı kararı alır. Genel olarak nefes alma zorluğu çeken hastalar aynı zamanda estetik bir düzenleme de yapılmasını ister.

burun estetiği

burun estetiği

Burun Ameliyatlarındaki Süreç

Öncelikle söz konusu hasta burnuyla ilgili problemleri doktoru ile görüşür. Doktor burnu inceler gerektiği durumda tomografi isteyebilir. Tomografinin de incelenmesi ile birlikte son karar hasta ile doktor arasında verilir ve ameliyatında olunması ile birlikte bu süreç biter. Ortalama bir burun ameliyatı 1-2 saat arası sürer.

burun ameliyatları

burun ameliyatları

Ameliyat sonrasında yüzde şişlikler görülebilir. Keza gözaltında morluklar veya kızarıklar da olması muhtemeldir. Şişlik ve morluklar 1 ay sonunda büyük oranda azalır. Burun üzerinde bulunan alçı 2-3 hafta sonra çıkartılır.

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir