Çalışanlar İçin Diyet Önerileri

Çalışan kişiler, sağlıklı ve düzenli beslenemedikleri için diğer insanlara göre daha sık kilo problemiyle karşılaşıyorlar. Özellikle masa başı çalışanları, obezite sorunu yaşayan insanların başında geliyor. Gün boyu hareketsizlik, can sıkıntısından masa başında sürekli abur cubur yemek, düzensiz yenilen öğünler ve akşam işten eve gittiğinde yemeğe yüklenme gibi faktörler olunca kilo almak da kaçınılmaz oluyor. Üstelik kilo aldıktan sonra kilo vermek ise,  çok daha zor bir iş.

diyet

diyet

 Masa başında Çalışanlar Kilo Vermek İçin Nasıl Beslenmeli?

Diyet yapmak hiçbir zaman aç kalmak anlamına gelmez. Aksine, düzenli ve sağlıklı beslenmek demektir. Bu yüzden çalışan kişilerin, öncelikle hiçbir öğünü atlamaması gerekir. Böylece gün içinde acıktıklarında sürekli atıştırmalık abur cuburlarla beslenmek zorunda kalmazlar.

çalışanlar için diyet

çalışanlar için diyet

Her şeyden önemlisi  yapılacak sağlam bir kahvaltıdır. Kahvaltısını iyi yapmayan bir kişi, gün içinde kendini sürekli aç hisseder ve yemesi gerekenden fazla öğün tüketir. Kahvaltı dışında diğer önemli husus ise, ara öğünlerdir.

Uzmanlara göre günde yalnızca üç öğün tüketmek, yanlış bir beslenme şeklidir. Üç ana ve üç ara olmak üzere bir kişi bir günde toplamda 6 öğün tüketmelidir. Ara öğünlerde ise meyve, 7-8 adet kuru kayısı, tuzsuz fıstık, bir tutam leblebi, yoğurt gibi tok tutan atıştırmalıklar yenmelidir. Üstelik bu tarz yiyecekler, masa başında çalışırken kolayca tüketilebilir.

diyet yapmak

diyet yapmak

Ekmek kullanımı ise en aza indirilmeli, en azından çavdar ya da buğday tercih edilmelidir. Akşamları ise 7’den sonra yemek yememek gerekir onun yerine tok tutucu özelliği olduğundan yeşil elma ya da hiç kalorisi olmayan salatalık ve domates tüketilmelidir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir