Cep Telefonunun Zararlı Etkilerinden Kurtulmanın Yolları

Artık cep telefonu yediden yetmişe birçok kişinin elinde olan elektronik bir alet. Sadece iletişim amacıyla kullanılmayan cep telefonu kişiye faydası olduğu kadar zarar da getiriyor. Bu zararların başında boyun ve bel ağrıları geliyor. Peki telefonun olumsuz etkilerinden korunmak için neler yapılabilir? İşte bu yazımızda siz değerli okuyucular için daha sağlıklı telefon kullanımına dair bazı bilgiler vermek istedik.

cep telefonu zararları

cep telefonu zararları

 Cep Telefonu Konusunda Dikkat

Telefona 20 dakikadan fazla aynı pozisyonda bakmamız gerektiğini asla unutmamalısınız. Sürekli sabit pozisyonda kalmak iskelet sisteminize zarar verecektir. Telefonlara gün içerisinde sürekli geliyoruz. Bu da boynumuzun ve belimizin ağrımasına sebep oluyor.

cep telefonu kullanımı zararları

cep telefonu kullanımı zararları

Telefonunuzun ekranını eğer küçük ise gerekli işlerinizi bilgisayarınızda yapmanızı öneriyoruz. Mesajları daha kısa yazmalısınız. Telefonda konuşurken kulaklık tercih etmenizi tavsiye ederiz. Asla telefon ile yatarak konuşmayın. Ve gece yatarken telefonu yakınınızda tutmamaya özen gösterin. Elektronik eşyaların çoğunda olduğu gibi telefondan da insanlara büyük radyasyon geçiyor. Bu yüzden telefon ile mümkün olduğunca iletişimimiz az olmalıdır. Siz de bu konulara dikkat ederseniz sağlığınızı korumuş olursunuz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir