Cildiniz Kışa Hazır mı?

Soğuk havaların kapıda olduğu şu günlerde cildinizi de bu duruma alıştırmanız gerekir. Bedenimiz nasıl soğuk havadan etkilenip çeşitli gribal enfeksiyonlara kapılabiliyorsa, cildimiz de aynı şekil de olumsuz tepkiler verebiliyor.

cilt bakımı

cilt bakımı

Cilt Kışa Nasıl Hazırlanır?

Cildi kışa hazırlamak aslına yaz aylarında başlar bunun için öncelikle derinlemesine temiz bir cilt ve nem seviyesi normal olan bir tene kavuşmak için yapılması gereken çeşitli bakımlar vardır. Bunlar günlük cilt temizliği, tonikleme, nemlendirmenin yanı sıra haftalık ya da ihtiyaç Halide yapılan peeling bakımlarıdır. Ayrıca günlük bakımda gündüz ve gece bakımları da ihmal edilmemesi gerekir.

cilt bakımı yapmak

cilt bakımı yapmak

Kış ayına geçişi yaşadığımız son bahar günlerinde cildimize nüfus eden tozlardan arınmak ve çatlamaların önüne geçmek içi doğru nemlendirici kullanılması gerekir.

Gün boyu rüzgâr, yağmur ya da soğuk ile mücadele eden cilt özellikle gece tedavi edici ve onu dinlendirici ürünler ister. Cilt özellikle akşam saatleri olan 17.00 ‘ dan sonra kendini yenileme sürecine girer.Hücrelerinin sabaha kadar bu kendini tedavi etme ve yenileme sürecine destek olmanız gerekir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir