Cildinize İyi Bakın

Güzel görünmeniz sırrı, kendine iyi bakmaktan, sağlıklı beslenmekten, bol su içmekten ve tabii ki düzenli yaşamaktan geçer. Kaliteli uyku uyumak hem kendinizi dinç hissetmenizi sağlar hem de yüzünüz yorgun görünmez. Bütün bunlara uygun şekilde yaşamak bir kural değil, hayatın kendisidir. Unutmayın, cildinize iyi bakarsanız, o da size iyi bakar.

cilt bakımı

cilt bakımı

Sağlıklı Bir Cilt İçin Neler Yapılmalı?

Geçen yıllara meydan okumak ve yıllar geçse bile güzel yaş almak istiyorsanız, sağlıklı beslenip, spor yapmanız şarttır. Bunlar size sadece manevi anlamda iyi hissettirmez aynı zamanda güzel bir cilde sahip olmanızı da sağlar. Sağlıklı bir cilt demek, kendiliğinden pembeleşmiş yanaklar, ışıl ışıl parlayan bir cilt demektir. Yani sizin doğal cilt güzelliğinizdir.

cilt bakım

cilt bakım

Peki, bunun için spor ve sağlıklı beslenmekten başka neler yapabilirim diye düşünüyorsanız, en başta günde 3 litreye yakın su tüketmelisiniz. Vücudumuzun dörtte üçünün su olduğunu unutmayın. Bunun dışında makyaj yapın ya da yapmayın her gün yatmadan önce yüzünü bol suyla yıkadıktan sonra mutlaka nemlendirin. Özellikle yaz aylarında dışarı çıkarken bile koruyucu sürmeyi ihmal etmeyin. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak şarttır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir