Cilt Kurumasının Nasıl Önleyebilirsiniz?

Kuru cilt oldukça hassas cilt tiplerinden bir tanesi de bazı insanların büyük bir problemi olan kuru cilt kesinlikle hassas bir bakıma ve nemlenmeyi ihtiyaç duyar. Kuru cilt tipine sahipseniz de sürekli cildiniz kuruyorsa bunu önlemek için bazı tedbirler alabilirsiniz. Yaşlandıkça daha da artan cilt kuruması nasıl önlenebilir? Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza alabileceğiniz bazı önlemlerden bahsettik, mutlaka okumalısınız.

kuru cilt

kuru cilt

Kuru Ciltliler Nelere Dikkat Etmeli?

Derinin üst kısmının yüzde onu aslında sudur. Suyun azalması ile birlikte çatlama, kaşıntı ve kuruluk gibi durumlar gözlenir. Çok sık duş alıyorsanız bu davranıştan vazgeçmelisiniz. Ayrıca duş esnasında zeytin yağlı sabun kullanmalısınız ve duş yağları tercih etmelisiniz.

cilt kuruluğuna çözüm

cilt kuruluğuna çözüm

En fazla duş altında 15 dakika kalmanızı tavsiye ediyoruz. Duştan hemen sonra cildiniz kurumadan nemlendirici kremi tüm vücudunuza uygulamalısınız. Pamuklu çamaşır ve kıyafet tercih etmeniz gerekir. Özellikle el ve ayaklarda kuruluk ve çatlaklık fazla ise kışın soğuk zamanlarında eldiven, atkı kullanımı ihmal edilmemelidir. Ne olursa olsun bu önlemleri alsanız bile uzman bir dermatoloğa danışmanızı tavsiye ediyoruz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir