Çocuğunuzla Kaliteli Zaman Geçirmeye Özen Gösterin

Yoğun iş hayatınızdan dolayı çocuğunuza yeterince zaman ayıramadığınız için kendinizi kötü mü hissediyorsunuz? Hatta bu duygu bazen yerini vicdan azabına bile bırakabiliyor. Çok çalıştığınız için çocuğunuzun her an yanında olamamak daha da kötüsü büyüdüğünü görememek size üzüyorsa bu konuda uzmanlara kulak vermelisiniz.

anne kız

anne kız

Uzmanlar çocuğunuzla ne kadar zaman geçirdiğinizden çok nasıl zaman geçirdiğinizle ilgileniyorlar. Yani önemli olan ona ayırdığınız zamanı kaliteli bir şekilde değerlendirmenizdir. Ayrıca böyle zamanlarda kontrolü ona bırakmanız gerektiğini de belirtiyor uzmanlar, günü onun planlamasına izin verin ve mümkünse onu istediği şeyi yapın. Böylece onun en sevdiği aktiviteyi en sevdiği insanla birlikte yaptığında ne kadar mutlu olduğunu göreceksiniz.

çocuk

çocuk

Çocuğunuza Yaklaşırken Kendi Çocukluğunuzu Düşünün

Çocuğunuzun güzel anılan biriktirmesi, birlikte ne kadar eğlendiğinizle ilgilidir. Bu konuda kendi çocukluğunuza bile dönebilir hangi zamanlarda mutlu olduğunuzu hangilerinde üzüldüğünüzü düşünerek kendinize bir yöntem bulabilirsiniz. Aslında çocuğunuzu anlamanız sandığınız kadar zor değil tam tersine oldukça kolaydır. Yeter ki ona onu önemsediğinizi hissettirin.

Etiketler:

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir