Çocuklarda Bulaşıcı Hastalıklar

Artık çocukların hastalanma durumları klasikleşmiş ve olağan hale gelmiş bir durumdur. Her çocuk her ortamdan ve çevreden etkilenmekte ve buna bağlı olarak farklı farklı hastalıklar geçirmektedirler. Ama bunların yanında en çok dikkat edilmesi gereken hastalıkların başında bulaşıcı hastalıklar gelir.

Çocuklarda Bulaşıcı Hastalıklar

Çocuklarda Bulaşıcı Hastalıklar

Bulaşıcı Hastalıklardan Nasıl Korunulması Gerekir?

Öncelikli olarak çocuğun soğuktan korunması ve buna bağlı olarak sağlıklı beslenmek gerekir. Ama bunlara rağmen bulaşıcı hastalıkların buluşma özelliği hale devam edebilmektedir. Bulaşıcı hastalığı olan yani kızamık, kızamıkçık, suçiçeği, kabakulak, kızıl ya da boğmaca gibi hastalığı olan çocuklardan çocuğunuzu mümkün olduğunca korumalı ve yaklaştırmamalısınız. Bunun yanında da çocuğunuza bulaşıcı hastalıklara karşı korumak için aşı yaptırmanız en önemli etkendir.

 Bulaşıcı Hastalıklar

Bulaşıcı Hastalıklar

Eğer sizinde çocuğunuz bulaşıcı hastalıklardan bine yakalandı ise sizde çocuğunuzu diğer çocuklara yaklaştırmamalısınız. Çocuk okula gidiyorsa bulaşıcı hastalığın gene bulaşmaması için 10 gün okula gitmemesi gerekir. Çocuklar genellikle kış aylarında bulaşıcı hastalıklara yakalanmaktadır. Bu nedenle kış aylarında çocukların sağlığına dikkat edilmeli ve mevsime uygun kıyafetler giydirilmelidir. Çocuğunuzu korumanız için bu önerilerin hepsini uygulamanız sizin için yararlı olacaktır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir