Çorapla Uyuyun, Ayaklarınız Güzel Görünsün

Kadınların yaz aylarında kışa göre yaptırdıkları bakımlar biraz artış gösteriyor. Mesela kışın yaptırdıklarından daha sık manikür ve özellikle pedikür yaptırıyorlar. Neden mi? Çünkü kışın sürekli bot, çizme giydikleri için ayakları çok fazla görünmüyor ama yazın neredeyse sürekli burnu ve topuğu açık ayakkabıları tercih ettiklerinden ayaklarının bakımlı görünmesi kaçınılmaz oluyor.

çorap

çorap

Kremden Sonra Çorap Giyip Hemen Yatmalısınız

Ayaklarınızın istediğiniz gibi görünmesi için özellikle yaza hazırlanıyorsanız kısa bir süre önceden başlayarak bazı hususlara dikkat etmelisiniz. Örneğin ayaklarınızdaki ölü derilerden kurtularak işe başlayabilirsiniz. Bunun için ayak bakımının vazgeçilmezi olan ponza taşından yardım alabilirsiniz. Ayrıca bu ölü deriler sayesinde inatçı nasırlarınızdan bile kurtulabilirsiniz.

çoraplar

çoraplar

Bir diğer önemli ayrıntı da ayağınızın nem dengesini sağlayabilmenizdir. Bunun için bakım ürünlerinin yanı sıra farklı yöntemlerde uygulayabilirsiniz. Mesela ayağınıza nemlendirici kreminizi sürdükten sonra çorap giyip uyumak gibi, bu sayede kremin cildinize daha hızlı nüfuz etmesini sağlayabilirsiniz. Çorabı giydikten sonra yürümeyip yattığınız için krem daha iyi emilecektir. Hatta bu işlem için kendi çoraplarınızı kullanmak istemezseniz, onun da ayak bakımı için özel üretilmiş çoraplar gibi bir alternatifi olduğunu bilmelisiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir