Daha Genç ve Güzel Görünmenin 7 Etkili Yöntemi

Zaman konusunda söylenen çok söz var ama zaman denen kavram nasıl adlandırılırsa adlandırılsın yılların bedenimiz üzerindeki izlerini tamamen yok etmek olası değil. Ama yine de daha genç görünmek için yapılabilecek bazı şeyler de yok değil. İşte etkinliği kanıtlanmış 7 temel yöntem:

 1. Saç Rengi: Kişinin yaşını daha genç veya tam tersi daha yaşlı gösteren en önemli faktörlerin başında geliyor. O yüzden özellikle kırk yaşından sonra tek renk sarı veya kopkoyu bir siyah kullanmak yerine, gölgeler atılan renklerin kullanılması ideal.
 2. gölgeli saçlar

  gölgeli saçlar

 3. Beslenme: Yaşlanma karşıtı olarak olumlu etkinliği kanıtlanmış, A, C,E ve Selenyum vitamini ağırlıklı beslenme ve/veya gerekirse bunları içeren vitamin haplarının günlük yaşamın bir parçası olması gerekiyor
 4. Eller: Mutlaka cilt tipinize uyan bir el kremi kullanın.
 5. Dudaklar: Mevsime bağlı olarak dudakların korumasını önleyin ve nemlendirici balmları kullanmayı ihmal etmeyin. Rujlarda pembe tonlarını tercih edin.
 6. Makyaj: Olabildiğine doğal renkleri tercih edin ve koyu renklerden uzak kalın. Koyu renkler kişinin kusurlarını daha fazla ortaya çıkarır. Aydınlatıcı kullanmakta tereddüt etmeyin.
 7. Giysi Seçimi: Sade, abartıdan uzak, spor ama yaşınıza uyan giysiler sizi daha genç gösterecektir. Bu noktada Nebahat Çehre size ilham kaynağı olabilir.
 8. doğal makyaj

  doğal makyaj

 9. Yeşil Çay: O bir mucizevi çay. Geçen yıllara inat günde bir fincan tüketeceğiniz yeşil çay çok daha genç görünmenizde olumlu etki yaratacaktır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir