Davetiye Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Davetiye seçerken hepimiz bazı şeylere dikkat ederiz ve davetiyemizi gelişi güzel seçmeyiz. Dikkat ettiğimiz özellikler arasında öncelikle daha önce kullanılmamış değişik ve göz alıcı bir tasarım olması ya da son trend bir davetiye olması, fiyatının bütçemize uygun olması, kağıdının kaliteli olup davetliler eline alınca cimri bunlar ucuz kağıt kullanılan davetiyeyi tercih etmişler diye hakkımızda dedikodu malzemesi olacak materyaller kullanmamak gibi. Çünkü kimsenin bizim ucuzcu olduğumuzu ve düşük kaliteli malzemeyle üretilmiş davetiye kullanıyorlar diye düşünmesini istemeyiz. Bunun için parayı dert etmemelisiniz çünkü davetiye firmaları düğünlerin bol olduğu yaz sezonunda indirim ve ödeme kolaylıkları yapmaktadır bizde zorlanmadan ödemelerimizi yapabiliriz.

Davetiye

Davetiye

Son Model Davetiye Ücretleri

Düğün davetiyesi ücretleri bu işi yapan firmalara, kullanılan kağıdın kalitesine ve tasarımlarına göre değişir. Ama hiçbiri ödenemeyecek kadar uçuk fiyatlarda değildir ve zaten ödeme konusunda sırf müşteri memnuniyeti düşünüldüğünden kolaylıklar yapılmıştır. Bizde ödeme seçeneklerini firma ile önceden görüşerek kendimizi kısıtlamayıp yapılan taksit seçeneklerine göre istediğimiz davetiye modelini düğün, nişan, sünnet ve açılışlarımız için kullanabiliriz. Bir detayı da belirtmeden edemeyeceğim özellikle yakın akrabalarımıza davetiyelerini posta yoluyla ya da ikinci bir kişi aracılığıyla göndermemeye dikkat edilerek bizzat evlenecek çift veya ailesi tarafından gidilerek davetiyeler verilmelidir çünkü sırf bunu bahane ederek alınganlık yapıp düğüne gelmeyen dostlar bulunmakta.

Standart Model Davetiyeler

Standart model davetiyeler de ne oluyor derseniz bunlar bütçesi oldukça düşük olan kesimin doğal olarak özel tasarımlar yaptıramayacağı için en düşük fiyata sahip olan düğün davetiyeleri için kullanılan isimdir. Gerek kullanılan malzeme gerek modeli klasik ve sıradan olan bu davetiyeler uygun fiyatlı olduğundan fazla maddi durumu olmayan, anne baba desteği almayarak düğününü kendi başına yapan insanlar tarafından tercih edilir. İster pahalı ister ucuz olsun sonuçta hepsi mutlu günümüzü dostlarımızla paylaşmak için bir aracı görevi üstlenmekte olduğundan bizim için değerli ve özeldir. Burada önemli olan bir ömür boyu mutluluk hayali kurduğumuz insanla hayatımızı birleştirmektir davetiyeler ise düğünün simgesidir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir