Dekorasyon Bir Sanattır

Bir mekana girerseniz, her şey vardır ama sizi bir şeyler rahatsız eder. Oysa karşınızda oldukça pahalı mobilyalar vardır. Her şey tabiri caiz ise fevkaledenin fevkindedir ama yine de bir şeyler olmamış gibi durur.

Belki de bunun en önemli nedeni renkler olabilir. Zira her zaman en pahalıyı almak yetmez. Asıl olan evin kendi içinde ahengi yakalamak olabilir. Bir evin ya da bir işyerinin muhteşem görünebilmesinin en temel koşullarındandır renk uyumu.

dekorasyon

dekorasyon

Renkler Renkler

Konuya biraz daha açıklık getirmek gerekirse halı ile mobilya arasındaki renkler kesinlikle birbirini tamamlamalı. Örneğin kırmızı mobilyalar açık pembe halılar ile tamamlanabilir ama o da yetmezde dekorasyonda renk uyumu için duvarlar da buna uygun olmalı ve bu tonlarda bir duvar fonu seçilmeli.

renk uyumu

renk uyumu

Eğer desenli bir halı kullanılıyor ise halının içindeki renklerin biri mobilyada, diğer duvar ve tavanda kullanılabilir.

Bunun yanında eğer mekan ışık görmeyen bir kör noktada ise açık renkler kullanılan bir dekorasyon yapılmalı ki mekan daha fazla kararmasın.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir