Dekorasyonda Aydınlatmanın Önemi

Dekorasyon uygulamalarında en sık yapılan hatalardan birisi de gün ışığının sonrasında gelen akşam karanlığının ihmal edilmesidir. Gün içindeki işlerinizin ardından akşamın karanlığında aynı dekorasyon uygulamanızın aynı hoşluğu sergilemesi için aydınlatma seçiminde dikkatli olmanız son derece önemlidir.

duvar dekorasyon fikirleri

Aydınlatma seçimlerinizi yaparken ise mutlaka genel ev dekorasyonunuzun yanı sıra odanın stiline uygun olan tercihlere öncelik vermeniz önerilir. Avangart bir salon stilinde mutlaka avangart özelliğe sahip olan aydınlatmalar tercih edilmelidir. Bu seçimlerde şaşalı görüntüye sahip olan tercihlere ya da daha sade olan seçimlere odanızın genel havası ile yer açabilirsiniz. Odanızda çok fazla taşlı ya da ışıltılı eşya ve aksesuar var ise aydınlatma sade seçimleri ön plana getirmeniz önerilir.

Dekorasyonda Kullanılacak Aydınlatma Ürünleri

Dekorasyon uygulaması içinde aydınlatma denilince ilk akla gelen avizelerdir. Avizeler odanın genel havasında dikkat çeken ürünler olmasının yanı sıra bazı modeller son derece güzel bir görüntü sunsa da istenen aydınlığı sunmazlar. Bu sebep ile aydınlığın ne kadar olacağının da alım sırasında hesaba katılması ve oda büyüklüğünüze göre seçimin yapılması önerilir.

Avize seçimleri ile geniş alanın istenen aydınlığa ulaştırılmasının sonrasında abajur ve lambader ürünlere de yer açabilirsiniz. Daha loş bir alanın elde edilmesi için tercih edilen lambader ya da abajurlar dekorasyon uygulamalarında yer alması gereken aydınlatma ürünleri içinde yer alıyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir