Dekorasyonda Renk Uyumu Nasıl Olmalı?

Ev dekorasyonu yaparken mobilyalarınızın birbiri ile olan renk uyumu fazlasıyla önemlidir. Dekorasyon yaparken halınızın, mobilyalarınızın ve duvar renginizin birbirleri ile uyumlu olması kusursuz bir stili yakalayabilmeniz için önemlidir.

Renk uyumunu sağlamanın ise belli başlı kolay noktaları vardır. Örneğin duvar rengi ile zemin rengini aynı kullanırken, halı rengini de aynı tonlarda kullanmak renk uyumu yakalamanın en bilinen yöntemler arasındadır.

Fakat her evde her dönem halı kullanılamayacağı için sürekli olarak bu yöntemi izlemenize gerek yoktur. Bu durumda zeminin döşeme renginin titizlikle seçilmesi gerekmektedir.

dekorasyonda renk uyumu

dekorasyonda renk uyumu

Salonunuzda koyu renkli mobilyalar kullanmak istiyorsanız, açık renkli halı ve perde modelleri ile renk uyumunu yakalayabilirsiniz.

Mobilya ve Duvar Rengi Uyumu

Aynı renk tonlarında duvar, zemin ve mobilya dekorasyonu uyguladıysanız mekanlarınıza alternatif bir hava katabilmek adına farklı renklerde yastık, halı ve diğer aksesuarlardan kullanabilirsiniz.

Bu şekilde zıtlık içerisinde farklı bir uyum yakalayarak dekorasyonunuzu daha farklı bir hale sokabilirsiniz.

mobilya ve duvar uyumu

mobilya ve duvar uyumu

Mobilyalarınız ile duvar rengi ve zemin döşemesi rengini en iyi şekilde bir arada kullanabilmek için beyaz ve kahverenginin açık tonlarından yararlanabilirsiniz.

Bu tür tonlar tüm mobilyalar ile birlikte uyumlu şekilde kullanılabilen renklerdir. Mobilyalarınızın tamamını koyu renklerden seçtiyseniz, açık renk duvar boyası ve aksesuarlar ile yine aynı şekilde dekorasyonda renk uyumunu yakalayabilirsiniz.

Tüm bu adımları takip ederken kendi kişisel zevklerinizi ihtiyaçlarınızı ise göz önünde bulundurarak hareket etmeyi unutmayın.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir