Deniz Bank Müşteri Hizmetleri

Bankacılık işlemlerini şubeye gitmeden yapmak isteyen insanlar için internet bankacılığının yanı sıra müşteri hizmetleri gibi seçenekleri de bulunmaktadır. Müşteri hizmetlerinde hızlı bir şekilde işlemlerini yapmak ve en önemlisi kayıp gibi başvurularda bulunmak isteyen insanlar için her banka çağrı merkezlerini geliştirmiştir. Türkiye’nin köklü bankalarından bir tanesi olan Denizbank’ta müşterilerine hızlı hizmet verebilmek için aktif bir çağır merkezi oluşturmuştur.

Denizbank’ın Müşteri Hizmetleri Numarası 

Her bankanın kendine özgü bir çağrı merkezi numarası olduğu gibi Denizbank müşteri hizmetleri numarası da bulunmaktadır. Denizbank müşteri hizmetlerine ulaşabilmek için +90 850 222 0 800 numarası 7/24 hizmet vermektedir. Ayrıca Denizbank müşteri hizmetleri numarasından sadece bankacılık değil Fast Pay işlemleri de yapılabilmektedir. Ayrıca yine Denizbank’ın üzerinden sadece operatörlerle değil, sesli yanıt sistemi üzerinden de hizmet alınabilmektedir. Müşteri olmayan kişiler içinde Denizbank müşteri hizmetleri  çağrı merkezi çalışmaktadır.

Müşteri Hizmetleri’nden hangi hizmetler veriliyor? 

Denizbank’ın kurumsal müşteri hizmetleri çağrı merkezinden pek çok işlem yapılabilmektedir. Bilgisayar sistemleri üzerinden Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uygun bir şekilde çağrı merkezinden işlem yapan Denizbank müşteri hizmetleri hesap sahiplerine veya müşteri olmak isteyen kişilere yardımcı olmaktadırlar. Müşteri hizmetlerinden operatöre bağlanarak;
– Kayıp ve şüpheli durum başvurusunda bulunma
– Hesap bilgilerini öğrenme, hesap açma kapama, diğer (yatırım, kredi, döviz) hesaplarının takibi
– Havale, EFT, Virman, SWİFT, ileri tarihli para aktarım talimatları
– Kredi ve kredi kartı ödemeleri, (diğer bankalar dahil)
– Kredi ve Banka kartları ile ilgili bütün işlemler (Nakit avans, şifre değiştirme ve yeni şifre oluşturma işlemleri de dahil)
– Tüm kurumlar ile ilgili fatura ödeme işlemleri (OGS, KGS, SSK ve Bağkur ödemeleri de dahil)
– Şans oyunları ödemesi (Sadece Spor Toto Teşkilatı’na bağlı olarak hizmet veren ve Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabi bir şekilde bahis oynatan yasal şirketler için geçerlidir)
– Vergiler ve trafik cezaları (Motorlu Taşıt Vergisi, trafik cezaları, vergi ödemeleri, gümrük vergileri)
– Yatırım işlemleri (döviz alım satımı, kur öğrenme, fon alım satımları, repo işlemleri, vadeli hesap açma ve kapama)
– Hisse senedi alım ve satım işlemleri, anlık ve günlük portföy takiplerinin yapılması işlemlerin hareketlerinin takip edilmesi
– Kredi işlemleri ve kredi işlemleri ile ilgili bilgilendirme yapılması
– Fast Pay işlemleri
– İnternet bankacılığı işlemleri yapılabilmektedir.

Sesli Yanıt Sistemi Üzerinden Verilen Hizmetler

Denizbank müşterilerine ayrıca operatöre bağlanmadan sesli yanıt sistemi üzerinden de işlemleri yapılabilmektedir. Bu sistem üzerinden vakit kaybetmeden ve operatöre bağlanmadan bazı işlemler yapılabilmektedir. Bu işlemler;
– Şifre işlemleri (Kredi kartı, banka kartı ve internet bankacılığı şifreleri)
– Kredi Kartı İşlemleri
– Hesap işlemleri (Müşteri numarası öğrenme, IBAN bilgisi öğrenme, hesap bakiyesi öğrenme, hesap hareketleri bilgisi alma)
– Kredi İşlemleri (Kredi başvurusu sorgulama, kredi ödemeleri ve kredi bilgilerini öğrenme)
– Kurtaran hesap işlemleri
– Ödeme işlemleri (Telefon operatörlerine TL yükleme ve şans oyunları ödemesi)
– Yatırım işlemleri (Fon alış ve satışı, fon pörtföyü takibi)

Denizbank Müşteri Hizmetleri Güvenli midir? 

Denizbank’ın verdiği müşteri hizmetleri tamamen güvenlikli bir sistem üzerine kurulmuştur. Kimlik ve telefon bilgilerinin teyit edildiği işlemlerde şüpheli bir durum ile karşı karşıya kaldığında operatör gerekli bilgilendirme ve işlemlerini yapmaktadır. Bu nedenle de Denizbank müşteri hizmetleri son derece güvenli bir veri tabanı üzerine kurulmuştur. Denizbank’ın  müşteri hizmetleri üzerinden yaptığı tüm işlemler Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu’nun yanı sıra diğer ilgili kanunlara uygun bir şekilde yapılmaktadır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir