Diş Ağrıları Nasıl Geçirilir?

Günlük yaşamımızdaki en büyük yardımcı araçlardan biri olan dişlerimiz, güçlü ve mucizevi yapılarının yanı sıra, tüm gıda maddelerinin ilk öğütücüleri olarak her gün çeşitli kimyasal ve fiziksel etkilere maruz kalırlar. Bu durum dişlerin birçok açıdan yıpranmasına ve çeşitli rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden olur.

Diş Ağrısı

Diş Ağrısı

Bununla birlikte 17 ile 25 yaşları arasında çıkan ve yirmi yaş dişleri olarak adlandırılan dişlerin çıkışı sırasında, çene kemiğinin yeni çıkan dişlere göre şekillenmesi konusunda bir takım sorunlar ortaya çıkabilir. Diş ağrıları genel olarak hafif bir ağrı olarak başlar ve bu nedenle de dikkate alınmazlar.

Ağrıyan Dişe Ne Yapılmalı?

Aslında hafif olarak başlayan diş ağrıları bir uyarıcıdır ve mutlaka bir sorundan dolayı başlamıştır ve eğer hemen müdahale edilirse bu sorun tespit edilerek ortadan kaldırılması kolay olur. Ancak önemsememek zaman içerisinde sorunun büyümesine neden olur ve çözümün daha uzun zamanda ve daha zor olmasına sebep olur.

Diş Ağrısı

Diş Ağrısı

Ağrıyan diş üzerine aspirin ve benzeri ağrı kesicilerin uygulanması halk arasında yanlış bilinen ve zararlı uygulamalardır. Ağrıyan dişlerin fırçalanması, dişler arasındaki kalıntıların temizlenmesi gerekir, şişlik varsa bu bölgeye soğuk kompres uygulanabilir ve her türlü diş ağrısında en kısa süre içerisinde mutlaka bir uzmana başvurulmalıdır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir