Dış Mekan Aydınlatması Nasıl Olmalı?

Dış mekanın uygun şekilde aydınlatılması hem görsel açıdan hem de mekanın güvenliğinin sağlanması açısından önemlidir. Geceleri ortamınızın atmosferini baştan aşağıya yenilemek istiyorsanız aydınlatma konusunda bazı noktalara dikkat etmelisiniz.

Aydınlatma yapmadan önce bahçenizde kullanacağınız aydınlatma ürünlerinin ve transformatörlerin konumlarını belirlemelisiniz.

aydınlatma

aydınlatma

Transformatör ürünler genellikle priz ile çalıştığı için evinizin dışına priz koymanız gerekecektir.

Bahçenizin aydınlatmasının diğer insanları rahatsız etmemesini ya da uykunuzu engellememesini sağlamak istiyorsanız aydınlatma yaparken abartıya kaçmamaya çalışın. Loş bir aydınlatma her zaman işinizi görecektir.

dış mekan aydınlatma

dış mekan aydınlatma

Dekorasyon ile Uyumlu Aydınlatma Ürünleri Seçin

Evinizin içindeki aydınlatma sistemleri ve dekorasyon ile uyumlu bir bahçe yaratmak istiyorsanız, bahçenizde yer alan mobilyaların ve aksesuarların modellerini de gözden geçirmelisiniz.

Dış mekan aydınlatmasını bütün gece kullanmayı düşünüyorsanız enerji tasarrufu sağlayabileceğiniz aydınlatma ürünlerinden satın almalı ve bu ürünleri tasarrufa yönelik bir şekilde mekanınıza yerleştirmelisiniz.

Gündüzleri yanmadığı zamanlarda da mekanınızda duracak olan bu aydınlatma ürünlerinin dış görünüşlerinin de dekorasyonunuz ile uyumlu olduğuna emin olun. Kapalı kaldığı zamanlarda aydınlatma ürünlerinizin dekorasyonunuz ile bir bütün oluşturması gereklidir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir