Diyette Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Dengesiz beslenme ve yaşam koşullarının olumsuz etkileri ile alınan kilolar ağlık için son derece zararlıdır. Alınan bu kiloları vermek için size en uygun olan diyet programını uzman bir diyetisyen ile karar vererek yapmanız sağlık açısından son derece yararlıdır.

diyet

diyet

Diyet programlarında yer alan kısa sürede hızla kilo verme vaatleri ise maalesef yağ yerine kastan verilen kiloları işaret ederek sağlığa zarar verir. Eğer diyet için uzman bir diyetisyene gidecek zamanınız yok ise diyet için püf noktalar ile kilo vermeye başlayabilirsiniz.

Diyet de Püf Noktalar

Öncelikle dışarıda yemek yeme alışkanlığını bir kenara bırakmak ve ev yemeklerine yönelmek en sağlıklı tercihtir. Fakat çalışanlar için bu durum biraz zorlayıcı olabiliyor. Bu sebep ile öğlen yemeklerinizde en az yağ oranı içeren ve işlenmemiş olan yiyecekleri tercih edebilirsiniz. Çok acıkmak çok yemek yemektir. Bu sebep ile sık sık yemek yemek az tüketim yapmanıza sebep olur. Akşam saatleri vücudumuz için dinleneme zamanları olduğu için daha hafif yiyecekler tüketmemiz gerekir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir