Doğru Dizüstü Bilgisayar Bulma İpuçları

Son zamanlarda dizüstü bilgisayarlar popülaritesini arttırıyor ve o kadar çok alternatif var ki hangilerinin daha iyi olduğunu bulmak kolay değil. Sizin için doğru laptop modelini bulmak için en temel gereksinimlerinize yönelik olarak şu ipuçlarını takip edin.

  • Ekran boyutu ve ağırlığı: Dizüstü bilgisayar ekranlarının boyutları genellikle 9″ ila 17″ (yaklaşık 23cm-43 cm) arasında değişir. Ekran ne kadar büyük olursa, dizüstü bilgisayar o kadar ağırlaşacaktır. İhtiyacınız olan taşınabilirlik miktarını, sizin için doğru boyutta tutmak için performansla dengeleyin. Daha büyük ekranlar ile seyahat etmek zordur ve daha kısa pil ömrüne sahip olurlar, ancak daha iyi grafikler ve daha fazla güç destekleyecektir.  Daha küçük ekranlarda ise doğal olarak tam tersi olacak.

    dizüstü bilgisayar tercihi

    dizüstü bilgisayar tercihi

  • CPU İşlemci ve çekirdek: Bir bilgisayarın beynidir. İki temel CPU sağlayıcı Intel ve AMD’dir. Intel, pazarı ileri teknoloji açısından koruyor, ancak AMD, daha düşük fiyatlarla rekabetçi modeller sunuyor. Çift çekirdek ve üstü işlemciler daha iyi oyun ve grafik desteği ile daha güçlüdür, oysa tek çekirdekli işlemciler, bilgisayarlarını temel ofis ve web tarama işlevleri için kullanan insanlar için çok daha maliyetlidir.
  • RAM: diğer adıyla rastgele erişim belleği, belgelerin yazılıp okunmasına izin veren bir depolama birimidir. Modern seyyahlar ve ev kullanıcıları, 2 GB ve 4 GB RAM araması yapmalıdır. Yüksek çözünürlüklü oyun oynayan oyuncular, grafik sanatçıları ve diğer kişiler 4 GB ila 8 GB RAM’den yararlanabilir. Yalnızca ödev, e-posta ve web tarama yapmak için uygun maliyetli bir makine arayan ortalama öğrenci 1 GB RAM için razı olabilir.

Bu temel özelliklerin yanında bir laptopta aranacak pek çok özellik vardır. Birçok alışveriş sitesi doğru dizüstü bilgisayarı seçmenize, istediğiniz özelliklere sahip dizüstü bilgisayarları aramanıza yardımcı olmak için gelişmiş arama özelliklerine sahiptir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir