Doğru Makyaj Yapmak

İnsanlık tarihi boyunca kadınların hatta erkeklerin de yapmış olduğu boyanmak olarak geçen makyaj aslında tam bir sanattır. Kadınların kendilerini rahat hissetmeleri ve çevrelerine güzel görünmek için tercih ettiği makyaj maalesef yanlış yapıldığında doğaldan uzaklaşıp olağandan kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Gündüz yapılan makyaj, gece yapılan makyaj ya da özel davetlerdeki makyaj hep farklıdır. Ayrıca cilt tipinizi bilmeden alınan makyaj malzemelerinde ciltte deformasyona sebep olmaktadır. Tüm bunların yaşanmaması doğru makyajı bilmek ve cilt tipimizi tanımamız gerekir.

doğru makyaj

doğru makyaj

Doğru makyaj yapmak için öncelikle cildimizi temizleyip toniklemeliyiz. Biraz beklettikten sonra nemlendirici kullanarak makyaj için zemini hazır halle getirmiş oluruz. Nemlendirici sonrasında cilt tipinize ve cilt tonunuza en uygun olan fondöteni uygulayarak gene bir süre cildimizi bekletmeliyiz. Ardından pudra ve allık uygulamasını yapıp, göz kalemi, far ve rimel sürülmesi en son rujun da kullanımı ile makyajımız sona erer.

Doğru Seçimler Yapmak

doğru makyaj nasıl yapılmalı?

doğru makyaj nasıl yapılmalı?

Cilt tipiniz yağlıysa eğer su bazlı fondöten, yağsız pudra seçmenizde yarar var. Ayrıca makyaj altı kullanacağınız temizleyici, tonik ve nemlendiriciler de aynı şekilde cildinize uygun olarak seçmelisiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir