Dudak Üstü Kırışıklıkları için 5 Farklı Tedavi

İlk ince çizgi asla unutulmaz. Kırışıklıklar tıpkı yaşlanmayla gelen değişimlerle birlikte elbette güzeldir. Ancak ince çizgilerin ortaya çıkması genellikle birçok cilt bakımı rutininizde bazı değişiklikleri getirebilir.  Ancak özellikle üst dudak çevresindeki ince çizgiler pek çok kişi için önlenmesi de tedavi etmesi de zor olabilir. Dudak çevresindeki bu ince çizgileri tedavi etmek ve önlemek için bazı uygulamalar ise bu konuda pek çok kişinin tercihi oluyor.

Dolgu Uygulamaları

İstenmeyen yaşlanma belirtilerine karşı en yaygın çözümlerden biri enjekte edilebilir dolgu uygulamasıdır. Özellikle hyaluronik asit bazlı dermal dolgu maddeleri kullanılır. Bunun nedeni hyaluronik asit vücutta doğal olarak bulunması ancak üretiminin yaşlandıkça önemli ölçüde azalmasıdır. Ağız çevresindeki ince çizgiler için yüzeysel olarak enjekte edilen dolgu maddeleri cildi dolgunlaştırır ve hacimli, doğal bir görünüm ile çizgileri doldurmaya yardımcı olur.

Lazer Uygulaması

Lazerler güneş lekelerinden akne izlerine ve çatlaklara kadar çok sayıda cilt sorununu tedavi etmekte kullanıldığı gibi ince çizgiler ve kırışıklıklarda da tercih edilebiliyor

Lazer tedavileri, cildin ince dış katmanlarına ışık huzmeleri veya darbeli enerji yansıtarak çalışır. Bu, , daha genç görünen, daha pürüzsüz ve daha yumuşak bir cilt görünümü sağlayan kolajen üretimine yardımcı olur.

Kolajen Bazlı Serum

Hyaluronik asit gibi, kolajen de yaşlandıkça vücut tarafından daha az üretilmeye başlanır. Sağlıklı cilt görünümünü desteklemesinin yanı sıra kolajen kırışıklıkları ve kuruluğu ortadan kaldırmak için en önemli uygulamalardan biridir. Kolajen ayrıca bağ dokularını ve kasları korur ve cildimizin elastikiyetini ve nemini artırır.

Yağ Masajları

Evde yapılabilecek kolay bir bakım için kendinize ultra nemlendirici bir yağ ile yüz bakımı yapabilirsiniz. Yağlar, yaşlanmayı önleyici etkileri ile bilinir.  Antioksidanlar açısından zengindirler. En önemlisi, ciltteki kırışıkları önlemek için yapılabilecek en iyi şey nemlendirmektir.

Hindistan cevizi yağı, üzüm çekirdeği yağı ve zeytinyağı gibi pek çok masaj yağı kullanılabilir.  kadar her şeyi kullanabilirsiniz; gerçekten, herhangi bir yağ işinizi görür. Dudak bölgenizdeki ince çizgilere parmak uçlarınızla bol miktarda masaj yapın ve daha dolgun bir görünüm için gece boyunca bekletin.

Limon Suyu

Garip gelebilir ancak asidin cilt hücreleriyle reaksiyona girerek onları sıkıştırması kolajen üretimini teşvik ettiğinden pek çok narenciye gibi limon suyu ince çizgiler ve kırışıklıkları önlemek için evde mükemmel bir uygulama olduğu söylenebilir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir