Düşük Bel Pantolonlar Vücut Şeklini Bozuyor

Modayı takip etmek insanların benzer giyinmesine neden oluyor. Geçmişte yüksek belli olan pantolonların düşük bel üretilmeye başlanması ile birlikte kadın ve erkekler düşük bel pantolon giymeye başladı.

Düşük bel modasının ortaya çıkması özellikle kadınlar açısından bazı riskleri de beraberinde getirdi.

Düşük bel kıyafetler nedeni kadınlarda ortaya çıkan birçok sorun olduğunu belirten uzmanlar hem kadınları hem de ünlü markaları düşük bel konusunda uyarıyorlar.

düşük bel pantolon

düşük bel pantolon

Düşük Belli Pantolonların Dezavantajları

Yapılan araştırmalar düşük bel pantolonların vücudun şeklini bozduğunu ortaya çıkardı. Bel bölgesinde oluşan yağlanma ile düşük bel kıyafetlerin yakın ilişkisi olduğu gözlemlendi.

16-24 yaş arasında 300 genç kız arasında yapılan araştırma sonucunda genç kızların bel bölgelerinde aşırı yağlanma gözlemlendi.

Genç kızların ölçüleri daha önce yapılan araştırma sonuçları ile karşılaştırıldığında düşük bel kullananların bel bölgesinin daha kalın olduğu belirlendi.

düşük bel pantolonların dezavantajı

düşük bel pantolonların dezavantajı

Düşük bel pantolonların karın bölgesinin altında kalması, göbek ve yan bölgelerdeki yağların gelişigüzel şekil almasına neden oluyor.

Düşük bel modası ile birlikte ince bel kavramının tarihe karıştığını vurgulayan uzmanlar üretici firmalara ve ünlü markalara koleksiyonlarında çeşitliliği artırmayı ve yüksek bel pantolonlar üretmeyi tavsiye ediyor.

Etiketler:

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir