Ebeveynlere Öneriler

Anne ve baba için en önemli şey çocuğunun geleceğidir. Her anne ve baba çocuklarının mutlu ve huzurlu yaşamasını ister. Hayattaki tek temennileri bu yönde olacaktır. Çünkü çocukları onları temsil edecektir. Onların verdiği saygı, sevgi ve değerle insan arasına karışacak, doğruyu, yanlışı ailesinden gördüğüyle bilecek ve tanıyacaktır. Başarıları da, kayıpları da ailesinin eseri olacaktır.

anne bebek

anne bebek

Onu Sevin

Her aile gibi sizde çocuğunuzun başarılı ve sevgi dolu olmasını istiyorsunuz. Peki bunun için neler yapmalısınız? Çocuk yetiştirmek çok önemli bir iştir. Bundan dolayı işinizi layığıyla yapmalısınız. Çocuğunuzu her an sevdiğinizi belli edin. Ona kötü bir ebeveyn olmayın. Sizden korkacağı yerler çizgileriniz olmalıdır. Her an sizden korkan bir evlat yetiştirmeyin.

aile

aile

Onunla konuşurken göz teması kurarak onu dinlediğinizi hissettirin. Fikir verdiğinde en saçma şey olsa bile düşünün ve fikirlerini önemsediğinizi hissettirin. Ona sevgi hareketlerinde bulunmaktan çekinmeyin. Sevginizi her daim gösterin. Bir şey yaparken karışmayın. Yapabiliyor mu diye bakın. Yardım istediğinde ya da çok zorlandığında müdahale edin. Böyle böyle hayata ısınacaktır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir