En Ufak Ürünler için Bilyalı Değirmenler

150 mikron altı ürünleri elde etmek isteyen işletmelerin kullanmaları gereken şeylerden bir tanesi, bilyalı değirmen. Değirmenin içerisinde yer alan gövdenin dönmesi sonrasında ortaya sürtme ve çarpma kuvvetleri oluşuyor. Bilyalar ise noktasal temas yüzeyi sayesinde bu kuvvetleri başarılı bir şekilde iletiyor. Ve bu iletim sonrasında da değirmenin içerisinde öğütme ve kırma kuvvetlerinin de düzenli dağılımı sağlanmış olur.

En Ufak Ürünler için Bilyalı Değirmenler

En Ufak Ürünler için Bilyalı Değirmenler

Bilyalı Değirmen Özellikleri

Bilya büyüklükleri, besleme tane boyutları, ürün tane boyutları, değirmenin hızı oluşacak olan kuvvetlerin büyüklüğünü etkileyen önemli faktörlerden bir kaçı olarak biliniyor. Bilyalı değirmen de değirmenin büyüklüğünün tespit edilebilmesi için ilk olarak besleme tane boyutu, ürün tane boyutu, saatlik istenmiş olan kapasite gibi etkenler gereklidir.

Remas, müşteriler ve danışmanlar ile birlikte değirmenin büyüklüğünü beraberce hesaplar ve bunun sonrasında da öğütme devresini optimize etme konusunda çalışmalarını sürdürmeyi hedefler. Bu konuda var olan deneyimini her zaman müşterileri ile paylaşmak isteyen Remas, http://www.remas.com.tr/bilyali-degirmenler/ adresi ile birlikte bildiği konuları herkes ile paylaşmaya zaman kaybetmeden devam ediyor.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir